settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про міжрасовий шлюб?

Відповідь


Старозавітній закон наказував ізраїльтянам не вступати у шлюб із представниками інших народів (Повторення Закону 7:3-4). Це було пов’язано з тим, що ізраїльтяни могли відійти від Бога, одружуючись з ідолопоклонниками, язичниками. Схожий принцип викладено і в Новому Завіті, але вже на іншому рівні: «Не впрягайтеся разом з невірними в чуже ярмо. Що може бути спільного у праведності з беззаконням? Що спільного у світла і темряви?» (2 Коринтян 6:14). Як ізраїльтянам, що вірили в одного істинного Бога, було наказано не одружуватися з невіруючими, так само наказано і християнам. Що ж стосується поставленого запитання, то Біблія не говорить, що міжрасовий шлюб є аморальним.

Особу слід судити за її характером, а не за кольором шкіри. Ми маємо намагатися не виявляти фаворитизм до одних або ж упередження чи расову нетерпимість до інших (Якова 2:1-10, особливо див. тексти 1 і 9). Перш за все, у виборі чоловіка/дружини християнин має вияснити, чи є та особа, що цікавить його/її, християнином (2 Коринтян 6:14) і чи відроджена вона в Ісусі Христі (Івана 3:3-5). Саме віра у Христа, а не колір шкіри, є біблійним стандартом для вибору чоловіка/дружини. Тому міжрасовий шлюб не можна називати правильним чи неправильним, до нього лише потрібно підходити з мудрістю, розважливістю та молитвою, як і до кожного шлюбу.

Єдина причина, яка потребує обережності при одруженні представників різних рас, – це труднощі, які може переживати таке подружжя із-за неприйняття оточуючих. Багато таких пар терплять дискримінацію та насмішки, інколи навіть з боку власних сімей. Інші пари стикаються з труднощами, коли їхні діти відрізняються за кольором від них та інших братів/сестер. Ці речі слід узяти до уваги, і бути готовими до них, вирішивши одружуватися. Отже, єдине біблійне обмеження, яке накладається на християн, це те, що інша особа має бути членом Тіла Христового.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про міжрасовий шлюб?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries