settings icon
share icon
Запитання

Що таке проміжний стан?

Відповідь


«Проміжний стан» є теологічною концепцією щодо того, які тіла, якщо вони будуть взагалі, матимуть віруючі на небі, очікуючи воскресіння своїх фізичних тіл. Біблія чітко показує, що померлі віруючі перебувають із Господом (2 Коринтянам 5:6-8; Филип’янам 1:23). Вона також дає зрозуміти, що воскресіння віруючих ще не відбулося, а це означає, що їхні тіла й досі перебувають у могилах (1 Коринтянам 15:50-54; 1 Солунянам 4:13-17). Отже, питання про проміжний стан полягає в тому, чи отримують віруючі на небесах тимчасові тіла до воскресіння, чи ж перебувають у духовній / безтілесній формі.

Біблія не викладає подробиць щодо проміжного стану. Єдиний вірш, який побічно стосується даного питання, ми знаходимо в книзі Об’явлення 6:9: «…я побачив під жертівником душі побитих за Боже Слово, і за свідчення, яке вони мали». У цьому вірші Іван описує видіння про тих, хто в останній час буде вбитий за свою віру. І ці померлі віруючі перебувають під вівтарем Господа на небесах і описані як «душі». Отже, з цього єдиного вірша, якщо біблійна відповідь щодо проміжного стану взагалі існує, можна дійти висновку, що віруючі до воскресіння перебувають на небі в духовній / безтілесній формі.

Небеса, які врешті-решт очікують на віруючих, – це нове небо й нова земля (Об’явлення 21-22). Вони насправді будуть фізичним місцем. Наші фізичні тіла будуть відтворені й прославлені, вони ідеально пасуватимуть для вічності. Але на даний час небеса є духовним царством. І видається, що немає жодної необхідності в тимчасових фізичних тілах, якщо віруючі перебувають на духовному небі. Яким би не був проміжний стан, ми можемо бути впевнені, що віруючі на небесах є абсолютно щасливими, насолоджуючись славою Господа та поклоняючись Його величі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке проміжний стан?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries