settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин користуватися страховими послугами?

Відповідь


Християни часто стикаються з питанням щодо страхування і чи не буде це демонстрацією браку віри. Це – важливе питання, й віруючим слід досліджувати Святе Письмо, аби знайти на нього відповідь.

По-перше, слід визнати, що в Біблії страхування конкретно не згадується. У такій ситуації ми повинні відштовхуватися від загальних принципів і вчень Божого Слова. Після дослідження всіх відповідних біблійних принципів, різні люди можуть прийти до різних висновків. Послання до Римлян, розділ 14, говорить, що в таких ситуаціях ми маємо поважати переконання інших. У тому ж розділі говориться, що віруючі зобов’язані самостійно приймати рішення (Римлянам 14:5). Формулювання тексту позначає, що нам слід ґрунтовно дослідити Боже Слово і тоді формувати особисті переконання, які будуть угодні Богові. Останній вірш того ж розділу стверджує – все, що б ми не вирішили, має бути актом віри.

Нижче викладені деякі керівні біблійні принципи. Ми маємо бути покірними владі, поставленій над нами. Таким чином, якщо закон вимагає від нас мати страховку – наприклад, застрахувати відповідальність при керуванні автомобілем – нам слід підкоритися. Ми також зобов’язані піклуватися про свої сім’ї. Тому нам потрібно планувати наперед заради майбутнього блага наших близьких. Це, зокрема, може включати підготовку до небажаної та непередбаченої ранньої загибелі годувальників. Страхування життя може розглядатися як брак віри, любов до грошей, передбачливе планування чи, можливо, розумне управління коштами. Умови та переконання кожної людини в цих сферах можуть різнитися. Бог, без сумніву, схвалює планування майбутнього. В історії про Йосифа його мудре планування не тільки врятувало єгипетську націю, але й людей Ізраїлю та рід Христа (Буття 41).

Підсумок такий, що ми маємо вивчати Святе Письмо та звертатися до Бога, запитуючи, що Він очікує від нас у цій та в усіх інших сферах життя. Послання до Євреїв 11:6 стверджує, що без віри догодити Йому неможливо. Ось реальне питання: «Чи буде це бажаним для мого Отця на небесах?». Інший вірш для розгляду записаний у Посланні Якова 4:17 – він дає зрозуміти, що якщо в нас є шанс зробити добро, то ми зобов’язані його зробити, в іншому випадку – ми згрішимо. Ще один текст щодо цього питання записаний у 1 Тимофію 5:8 – тут сказано, що якщо ми хочемо послужити іншим, то повинні почати зі своїх власних сімей. Страховка може бути корисним і відповідним інструментом для досягнення цих цілей.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин користуватися страховими послугами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries