settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути у Христі?

Відповідь


Текст у Посланні до Галатів 3:26-28 дає нам розуміння фрази «у Христі»: «Бо ви всі сини Божі через віру в Христа Ісуса! Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися! Нема юдея, ні грека, нема раба, ані вільного, нема чоловічої статі, ані жіночої, – бо всі ви один у Христі Ісусі!». Павло звертається до християн Галатії, нагадуючи їм, що повіривши в Ісуса Христа, вони отримали нову особистість. Їхнє хрещення у Христа означає, що вони ототожнилися з Ним, залишивши своє колишнє гріховне життя та повністю прийнявши нове життя у Ньому (Марка 8:34; Луки 9:23). Коли ми відповідаємо на заклик Святого Духа, Він «хрестить» нас у Божу сім’ю. У 1 Коринтянам 12:13 сказано: «Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, – чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, – і всі ми напоєні Духом одним».

У декількох місцях Святого Письма йдеться про те, що віруючі перебувають «у Христі» (1 Петра 5:14; Филип’янам 1:1; Римлянам 8:1). У Посланні до Колосян 3:3 написано: «Бо ж ви вмерли, а життя ваше сховане в Бозі з Христом». Бог – досконала справедливість. Він не може просто ігнорувати або виправдовувати наші гріхи; це було би несправедливо. Гріх вимагає покарання. Весь гнів Господа на зло був вилитий на Його Сина. Коли Ісус зайняв наше місце на хресті, Він поніс покарання, на яке заслуговував наш гріх. Останнє, що Він сказав перед смертю: «Звершилось!» (Івана 19:30). Що звершилося? Те, що Він здійснив на хресті, було Божим планом викуплення Його гріховного світу. Коли Христос сказав «звершилось», Він проголосив, що успішно та цілковито заплатив за кожен акт непокори в минулому, теперішньому та майбутньому.

Бути «у Христі» означає, що ми визнали Його жертву як плату за наш власний гріх. Наші досьє містять усі гріховні думки або вчинки, які ми коли-небудь скоїли. Жодне самоочищення не може зробити нас достатньо чистими, щоб забезпечити прощення та стосунки зі святим Богом (Римлянам 3:10-12). Біблія каже, що в нашому природному гріховному стані ми є Його ворогами (Римлянам 5:10). Коли ми визнаємо Його жертву за нас, то Він «обнуляє» наш «рахунок». Він міняє наш список гріхів на Свою бездоганну репутацію, що цілковито задовольняє Його справедливість (2 Коринтянам 5:21). Біля підніжжя хреста відбувається Божественний «обмін»: нашої колишньої гріховної природи – на Його досконалу (2 Коринтянам 5:17).

Щоб увійти в присутність святого Бога, ми маємо бути «сховані» у праведності Ісуса. Бути «у Христі» означає, що Господь більше не бачить наших недоліків – Він бачить праведність Свого Сина (Ефесянам 2:13; Євреям 8:12). Тільки «у Христі» скасовується наш борг за гріх, відновлюються наші стосунки з Богом і забезпечується наша вічна доля (Івана 3:16-18; 20:31).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути у Христі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries