settings icon
share icon
Запитання

Що означає створення людини за образом Божим?

Відповідь


В останній день творіння Бог сказав: «Створімо людину за образом Нашим» (Буття 1:26). Таким чином, Він закінчив Свою працю «особистим підписом». Бог сформував людину із пороху і дав їй життя, поділившись Своїм власним подихом (Буття 2:7). У зв’язку з цим, людина є унікальним Божим творінням, маючи як матеріальну (тіло), так і нематеріальну (душа / дух) складові.

Бути «образом» чи «подобою» Божою у найбільш елементарному розумінні означає, що ми були створені, аби походити на Бога. Адам не походив на Бога у тому розумінні, що Бог має тіло і кров. Святе Письмо говорить, що «Бог є дух» (Івана 4:24) і, таким чином, існує без тіла. Тим не менше, тіло Адама відображає життя Бога тим, що воно володіло бездоганним здоров’ям і не підлягало смерті.

Образ Бога стосується нематеріальної частини людини. Це ставить людину окремо від тваринного світу, готуючи її до влади, передбаченої Богом (Буття 1:28), і дає їй можливість підтримувати зв’язок зі своїм Творцем. Це схожість розумова, моральна і соціальна.

Розумова схожість полягає в тому, що людина була створена як раціональна, вольова особистість; іншими словами – людина може розмірковувати та вибирати. Це відображення Божого інтелекту і свободи. Кожного разу, коли хтось винаходить машину, пише книгу, малює пейзаж, насолоджується симфонією, підраховує цифри чи дає ім’я домашній тваринці, він підтверджує той факт, що ми були створені за образом Божим.

Моральна схожість – людина була створена у праведності й бездоганній невинності, відображаючи Божу святість. Бог бачив усе, що Він зробив (включаючи людство) і сказав, що це «вельми добре» (Буття 1:31). Наша совість, «моральний компас», є відпечатком того початкового стану. Коли хто-небудь пише закон, відмовляється від зла, хвалить добру поведінку чи почувається винним, він підтверджує те, що ми були створені за подобою самого Бога.

Схожість соціальна – людина була створена для спілкування. Це відображає Божественну триєдину природу і Його любов. В Едемі людина, у першу чергу, спілкувалася з Богом (у Бутті 3:8 ідеться про це), і першу жінку Бог створив, тому що «не добре, щоб бути чоловіку самотнім» (Буття 2:18). Кожного разу, коли хтось одружується, знайомиться, обіймає дитину чи відвідує церкву, він демонструє факт нашого створення за образом Божим. Будучи створеним за Божою подобою, Адам також мав здатність робити вільний вибір. Хоча йому було дане праведне єство, Адам зробив невірний вибір, повставши проти свого Творця. Вчинивши так, він спотворив Божий образ у собі, і передав це всім своїм дітям, включаючи нас (Римлянам 5:12). Сьогодні ми все ще несемо у собі образ Божий (Якова 3:9), але також ми несемо і шрами гріха. Це проявляється розумово, морально, соціально та фізично.

Добра новина полягає в тому, що, коли Бог викупляє людину, Він починає відновлювати у ній Свій початковий образ, відтворюючи «…нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди» (Ефесянам 4:24; див. також Колосянам 3:10).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає створення людини за образом Божим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries