settings icon
share icon
Запитання

Що таке гіперкальвінізм і чи відповідає він Біблії?

Відповідь


Наведемо просте визначення: гіперкальвінізм ґрунтується на переконанні, що Бог спасе обраних за Своєю власною волею, практично незважаючи на методи, які ведуть до спасіння (наприклад, вивчення Євангелія, проповідь і молитва). Не відповідає Біблії те, що гіперкальвіністи роблять надмірний наголос на Божій абсолютній владі та применшують відповідальність людини у справі спасіння.

Очевидним результатом впливу гіперкальвінізму є те, що він пригнічує будь-яке бажання благовістити невіруючим. Більшість церков і конфесій, які дотримуються гіперкальвіністської теології, позначені печаттю фаталізму, байдужості та відсутності впевненості у вірі. Гіперкальвінізм не надає значення Божій любові до тих, хто заблукав, і до Свого народу, виявляючи надмірну занепокоєність щодо Божої влади, Його обрання тих, хто підлягає спасінню, та Його гніву до неспасенних людей. Євангеліє гіперкальвіністів є декларацією Божого спасіння для обраних і прокляття для всіх інших.

У Біблії чітко сказано, що Бог керує Всесвітом (Даниїла 4:34-35), включаючи спасіння людей (Ефесянам 1:3-12). Щодо Божої абсолютної влади Біблія також навчає, що у справі спасіння Він мотивується любов’ю до душ, які заблукали (Ефесянам 1:4-5; Івана 3:16; 1 Івана 4:9-10), а Божим засобом для їхнього спасіння є проголошення Його Слова (Римлянам 10:14-15). У Святому Письмі також говориться, що християни мають прагнути допомогти невіруючим; будучи посланцями Христа, ми маємо «благати» людей примиритися з Богом (2 Коринтянам 5:20-21).

Гіперкальвінізм бере вчення Біблії щодо верховної влади Бога і доводить його до крайності, яка не відповідає Святому Письму. Водночас, гіперкальвіністи применшують значення Божої любові та євангелізму.
EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке гіперкальвінізм і чи відповідає він Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries