settings icon
share icon
Запитання

Що означає фраза «чоловік однієї дружини» в 1 Тимофію 3:2? Чи може розлучений чоловік служити пастором, старійшиною або дияконом?

Відповідь


Існує, принаймні, три можливі тлумачення вислову «чоловік однієї дружини», записаного в 1 Посланні до Тимофія 3:2. По-перше, це просто може означати, що багатоженець не підходить для служіння старійшиною, дияконом або пастором. Це є найбільш буквальним тлумаченням даної фрази, але воно здається недоречним, оскільки полігамія була досить рідкісним явищем у часи Павла. По-друге, фразу також може бути переведено, як «чоловік-одноженець». Це б означало, що єпископ повинен бути виключно вірний жінці, з якою одружений. Таке тлумачення швидше фокусується на моральній чистоті, ніж на сімейному статусі. І по-третє, цей вислів також може мати на увазі, що чоловік повинен бути одружений тільки одного разу, щоб стати старійшиною / дияконом / пастором (за винятком повторно одружених вдівців).

Друге та третє пояснення є найбільш поширеними сьогодні. Тлумачення № 2 видається найсильнішим, у першу чергу тому, що Святе Письмо дозволяє розлучення тільки у виняткових випадках (Матвія 19:9; 1 Коринтянам 7:12–16). Також важливо проводити різницю між чоловіком, який був розлучений і знов одружений до того, як став християнином, і тим, хто був розлучений та одружений після цього. Людину не слід виключати з церковного керівництва через вчинки, скоєні нею до того, як вона прийняла Господа Ісуса Христа як свого Спасителя. Хоча текст у 1 Тимофію 3:2 не слід сприймати як вказівку до обов’язкового звільнення розлученого чи знову одруженого чоловіка від служіння старійшиною / дияконом / пастором, існують інші моменти, які слід брати до уваги в цьому питанні.

Головною характеристикою старійшини / диякона / пастора є «непорочність» (1 Тимофію 3:2). Якщо розлучення та / або повторний шлюб призводять до негативного сприйняття чоловіка в церкві або громаді, тоді швидше пункт щодо непорочності буде фактором, який вимагає відсторонення, ніж вимога бути «чоловіком однієї дружини». Старійшина / диякон / пастор повинен бути людиною, на яку церква й громада могли б рівнятися, як на приклад слідування за Христом і благочестивого керівництва. Якщо ситуація з його розлученням і / або повторним шлюбом відволікає від цієї мети, то можливо буде краще, якщо він не виконуватиме такого служіння. Тим не менше, важливо пам’ятати, що, незважаючи на факт відсторонення від виконання обов’язків старійшини / диякона / пастора, така людина залишається цінним членом Тіла Христового. Кожен християнин володіє духовними дарами (1 Коринтянам 12:4–7) та його покликанням є участь у навчанні цим дарам інших віруючих (1 Коринтянам 12:7). Людина, відсторонена від служіння старійшиною / дияконом / пастором, може навчати, проповідувати, служити, молитися, поклонятися й відігравати важливу роль у церкві.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає фраза «чоловік однієї дружини» в 1 Тимофію 3:2? Чи може розлучений чоловік служити пастором, старійшиною або дияконом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries