settings icon
share icon
Запитання

Що таке людський дух?

Відповідь


Людський дух – це безтілесна складова людини. У Біблії сказано, що людський дух – ніщо інше, як дихання Всемогутнього Бога, яке Він вдихнув у людину під час її створення: «І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, – і стала людина живою» (Буття 2:7). Людський дух дозволяє нам усвідомлювати власне існування й володіти іншими унікальними, хоча й обмеженими, «божественними» рисами. Людський дух містить у собі інтелект, емоції, страхи, пристрасті та здатність до творчості. Саме дух надає нам унікальну можливість осмислювати й розуміти (Йова 32:8, 18).

Слова «дух» і «дихання» є перекладами єврейського слова «нешама» і грецького «пневма», що означають «сильний вітер, подув або натхнення». «Нешама» є джерелом життя, оживляючим людину (Йова 33:4). Саме нематеріальний, невидимий людський дух керує психічним та емоційним станом людини. Апостол Павло сказав: «Хто-бо з людей знає речі людські, окрім людського духа, що в нім проживає?» (1 Коринтянам 2:11). Після смерті «дух вернеться знову до Бога, що дав був його» (Еклезіаст 12:7; Псалом 104:29-30).

У кожній людині присутній дух, і він відрізняється від «духу» тварин. Бог творив людей не так, як інших істот, сформувавши нас за Своїм образом (Буття 1:26-27). Отже, людина отримала здатність думати, відчувати, любити, обирати, творити, насолоджуватися музикою, гумором і мистецтвом. Саме завдяки духові ми маємо «свободу волі», чого немає в жодного іншого творіння на землі.

Дух постраждав при гріхопадінні. Коли Адам згрішив, його здатність до спілкування з Богом була порушена; він не помер фізично того ж дня, але помер духовно. Відтоді людський дух несе наслідки падіння. До спасіння люди є духовно мертвими (Ефесянам 2:1-5; Колосянам 2:13). Але взаємини із Христом оживляють наш дух і відновлюють нас щодня (2 Коринтянам 4:16).

Цікаво, що так само, як Бог вдихнув дух у першу людину, Ісус дав Святого Духа Своїм учням: «Сказавши оце, Він (Ісус) дихнув, і говорить до них: Прийміть Духа Святого!» (Івана 20:22, див. також Дії 2:38). Адам був оживлений диханням Бога, і ми як «створіння нове» в єднанні з Христом є духовно живими завдяки Божому подиху – Святому Духу (2 Коринтянам 5:17; Івана 3:3; Римлянам 6:4). Після прийняття нами Ісуса Христа Святий Дух Божий у незбагненний спосіб з’єднується з нашим власним духом. Апостол Іван сказав: «що ми пробуваємо в Ньому, а Він у нас, пізнаємо це тим, що Він дав нам від Духа Свого» (1 Івана 4:13).

Коли ми впускаємо Божий Дух у своє життя, «Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми – діти Божі» (Римлянам 8:16). Нами як дітьми Бога більше не керує наш власний дух, а Дух Божий, Який веде нас до вічного життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке людський дух?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries