settings icon
share icon
Запитання

Що означає шанувати Бога?

Відповідь


Об'явлення 4:10-11 описує події на небесах: «Тоді падають двадцять чотири старці перед Тим, Хто сидить на престолі ... і складають вінці свої перед престолом та кажуть: "Достойний Ти, Господи й Боже наш, прийняти славу, і честь, і силу..."». Слова, перекладені як «слава» та «честь», тісно пов'язані та часто використовуються в Біблії як взаємозамінні. Але між ними існує тонка різниця. Слово, що найчастіше перекладається як «слава», означає невід'ємну, внутрішню цінність, а слово «честь» означає суб'єктивно сприйняту цінність; шанувати або вважати славним.

Слава – це риса, притаманна тому, кого прославляють. Славу можна сприймати як дзеркало, що дає точне відображення. Коли ми точно «віддзеркалюємо» Господній характер, то прославляємо Його. Прославляти Бога – означає вшановувати Його за те, ким Він є насправді. Господь є славним, тому що Він нескінченно цінний. Люди славні, бо створені на подобу Того, Хто є славний (Буття 1:27). Ми прославляємо Бога, демонструючи діями чи словами Його славний характер або діла. Наслідування характеру Ісуса також є прославленням Бога, тому що ми відображаємо Його риси. І коли ми прославляємо Бога, то приносимо Йому честь.

Честь або пошана походить із наших сердець і означає цінність, яку ми особисто приписуємо комусь чи чомусь. Колекціонери шанують певні предмети більше за тих, хто не є колекціонером. Те, що хтось ігнорує, може високо шануватися кимось іншим. Ми виявляємо пошану до інших людей настільки, наскільки вважаємо їхнє становище чи внесок значними. Нам сказано шанувати людей за їхнє становище, а не за вчинки. Наприклад, Біблія закликає нас шанувати батька та матір (Повторення Закону 5:16; Ефесянам 6:1-3), літніх людей (Левит 19:32; 1 Тимофію 5:1-2) і правителів (1 Петра 2:17). Виявляючи пошану/честь Богові, ми демонструємо свою велику повагу до Нього.

Біблія викладає багато способів шанування та прославлення Бога. Ми виявляємо Йому пошану і віддзеркалюємо Його характер, зберігаючи моральну чистоту (1 Коринтянам 6:18-20), жертвуючи з наших прибутків (Приповісті 3:9; 2 Коринтянам 8:7; 9:7) і ведучи життя, присвячене Йому (Римлянам 14:8). Недостатньо робити це зовнішньо. Бог очікує пошани, що походить із наших сердець. Він сказав: «Народ цей устами своїми наближується, і губами своїми шанує Мене, але серце своє віддалив він від Мене» (Ісаї 29:13; див. також Матвія 5-7). Коли ми прагнемо щастя в Господі (Псалом 36:4), шукаємо Його у всьому (1 Хронік 16:11; Ісаї 55:6) та робимо вибір, який відображує те, що Він займає головне місце в наших серцях, цим ми приносимо Йому найвищу пошану.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає шанувати Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries