settings icon
share icon
Запитання

Чому Біблія називається Святим Письмом?

Відповідь


Латинська фраза «Biblia Sacra» («священна книга») виникла у середньовіччі. В англійській мові – одній із перших (якщо не найпершій після латині) – назва «The Holy Bible» («Свята Біблія») з’явилась у 1611 році на обкладинці «авторизованої версії», відомої як «Біблія короля Якова». Слово «святий» або «священний» має декілька значень, і нижче ми розглянемо, чи всі вони стосуються Божого Слова.

Коли Бог говорив із Мойсеєм біля палаючого куща, то звелів йому зняти сандалі, бо той стояв на «святій землі», тобто на землі, освяченій Божою присутністю. Оскільки Бог святий, то слова, які Він вимовляє, також є святими. Таким же чином слова, які Бог промовляв Мойсеєві на Синайській горі, також священні, як і всі слова, з якими Бог звертався до людей у Біблії. Оскільки Бог є досконалим, то Його слова бездоганні (Псалом 18:8). Бог праведний і чистий, і таким є Його Слово (Псалом 18:9).

Біблія також є священною, тому що була написана людьми, які перебували під керівництвом і впливом Святого Духа. «Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:16-17; тут і далі – переклад Українського Біблійного Товариства). Грецьке слово, перекладене як «богонатхненне», – «теопнеустос», походить від «Теос», що означає «Бог», і «пнео» – «дихати» або «вдихати». Слово «пневмонія» походить від цього ж грецького кореня. Отже, наш святий Бог, в особі Святого Духа, буквально вдихав святі слова Письма в авторів кожної з книг Біблії. Божественний Автор – святий, тож усе, що Він написав, також є святим.

Інше значення слова «святий» – «обраний» або «відокремлений». Бог обрав народ Ізраїлю з-поміж їхніх сучасників, аби вони стали «царським священством і святим народом» (Вихід 19:6). Так само і християни відокремлені від невіруючих, що ходять у темряві, як це описав Петро: «А ви – рід вибраний, царське священство, святий народ, придбаний, аби звіщати чесноти Того, Хто вас покликав із темряви до дивного Його світла» (1 Петра 2:9). Ця «відокремлена» святість стосується й Біблії, тому що ця книга є відокремленою від усіх інших. Вона – єдина книга, написана самим Богом, єдина книга, що має силу звільняти людей (Івана 8:32), змінювати їхнє життя й робити їх мудрими (Псалом 18:8), очищати та освячувати (Івана 17:17). Біблія – єдина книга, що оживляє, дарує спокій і надію (Псалом 118:50), і це – єдина книга, яка існуватиме вічно (Матвія 5:18).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Біблія називається Святим Письмом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries