settings icon
share icon
Запитання

Що таке історичний преміленаризм?

Відповідь


Історичний та диспенсаційний преміленаризм – це дві різні системи есхатології. Ось декілька прикладів відмінностей між ними:

• Історичний преміленаризм навчає, що пророцтва Старого Завіту провіщали про церкву, тоді як диспенсаціоналізм висловлює сумніви, що церква згадується старозавітними пророками.

• Історичний преміленаризм навчає, що нинішній вік благодаті був провіщений у Старому Завіті. Прихильники диспенсаціоналізму так не вважають і, відповідно, називають нашу епоху «вставним епізодом» в історії через те, що євреї відкинули царство.

• Історичний преміленаризм навчає про настання тисячолітнього царства Христа після Його другого приходу, але не надто переймається класифікацією інших епох в історії. Диспенсаціоналізм же зазвичай навчає про сім відрізків часу. Нинішня епоха є шостою такою частиною; останньою буде тисячолітній період після другого приходу.

• Історичний преміленаризм підтримує посттрибулаціонізм; диспенсаційний преміленаризм зазвичай підтримує претрибулаціонізм.

Отже, преміленаризм розвивається двома різними шляхами: історичним і диспенсаційним преміленаризмом. Біблія містить багато пророцтв про майбутнє, а Новий Завіт детально описує повернення Ісуса на Землю. 24-й розділ Матвія, значна частина книги Об'явлення та 1 Солунянам 4:16-18 містять особливо яскраві описи другого приходу.

Історичного преміленаризму дотримувалася переважна більшість християн протягом перших трьох століть християнської доби. Багато отців церкви, такі як Іриней Ліонський, Папій Ієрапольський, Юстин Мученик, Тертуліан, Іполит Римський та інші навчали, що після повернення Христа на землі буде видиме Боже Царство. Історичний преміленаризм навчав, що антихрист з'явиться на землі і почнеться семирічний період скорботи. Потім відбудеться підхоплення, а тоді Ісус та Його церква повернуться на землю, аби правити тисячу років. Віруючі житимуть вічно в Новому Єрусалимі.

Коли в четвертому столітті християнство стало офіційною релігією Риму, багато чого почало змінюватися, включаючи і прийняття історичного преміленаризму. Невдовзі основною доктриною Римо-католицької церкви став аміленаризм.

Одним із найвпливовіших історичних преміленаристів був Джордж Елдон Ледд, професор новозавітної екзегетики та богослов'я у Фулерівській духовній семінарії. Саме завдяки його праці історичний преміленаризм набув визнання та популярності серед євангельських і реформатських богословів двадцятого сторіччя.

Історичний преміленаризм – це одна зі систем есхатології, що підтримується протестантською спільнотою. Преміленаризм загалом навчає, що після періоду скорботи настане мир на 1000 років, коли всі житимуть під правлінням Христа. Після цього, під час нетривалої остаточної битви, сатана буде навіки переможений. Однією з основних відмінностей між історичним і диспенсаційним преміленаризмом є хронологічне розташування підхоплення церкви відносно інших подій.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке історичний преміленаризм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries