settings icon
share icon
Запитання

Що означають висоти в Біблії?

Відповідь


Висоти були просто місцями поклоніння на пагорбах або вівтарями на підвищеннях у низинних місцях. Спочатку вони використовувалися для поклоніння ідолам (Числа 33:52; Левит 26:30), особливо серед моавитян (Ісаї 16:12). У цих святинях часто містився вівтар і священний предмет (наприклад, кам'яна колона або дерев'яний стовп різної форми), що ототожнювався з об'єктом поклоніння – тваринами, сузір'ями, богами/богинями та божествами родючості.

Ізраїльтяни, остаточно відвернувшись від Бога, практикували поклоніння Молоху та зводили висоти, присвячені Ваалу (Єремії 32:35). І хоча Соломон збудував храм в Єрусалимі, пізніше він спорудив язичницькі висоти для своїх дружин-іноземок за межами Єрусалиму і поклонявся разом із ними, втративши через це царство (1 Царів 11:11). Люди продовжували приносили жертви на язичницьких висотах доти, поки не був збудований храм, і Соломон приєднувався до них. Після того, як Господь з'явився йому уві сні в Гів'оні, цар повернувся до Єрусалиму та приніс жертву, але навіть тоді він продовжував вагатися між двома місцями поклоніння.

Не всі висоти були присвячені поклонінню ідолам. Вони зіграли важливу роль у поклонінні ізраїльтян, і найперша біблійна згадка про місце поклоніння, яке пізніше називалося «висотою», міститься в книзі Буття 12:6-8, коли Аврам спорудив жертовники Господу в Сихемі та Хевроні. Він також спорудив жертовник на горі Морія, збираючись принести там у жертву свого сина (Буття 22:1-2). Традиційно вважається, що на цій же висоті був збудований єрусалимський храм. Яків поставив камінь як пам'ятник Господу в Бет-Елі (Буття 28:18-19), і Мойсей зустрівся з Богом на Синайській горі (Вихід 19:1-3).

Ісус Навин встановив камені після перетину Йордану (Ісуса Навина 4:20), вважаючи це висотою, що підходить для поклоніння, оскільки ізраїльтяни «вийшли» з Йордану на берег. Пророк Самуїл регулярно відвідував висоти (1 Самуїлова 7:16). Загалом, ці місця поклоніння ідолам Ханаану (Суддів 3:19) збереглися до часів Іллі (1 Царів 18:16-40).

Бог назвав лише одну висоту, де були дозволені жертвоприношення, і це був храм в Єрусалимі (2 Хронік 3:1). Усі інші висоти Він звелів знищити. У 2 Царів 22-23 ми читаємо, що цар Йосія зруйнував їх.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означають висоти в Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries