settings icon
share icon
Запитання

Що таке небесні вінці, які віруючі можуть отримати на небесах?

Відповідь


У Новому Завіті кілька разів згадуються небесні вінці чи вінки, якими будуть нагороджені віруючі. Це – вінок нетлінний, вінок праведності, вінок слави та вінець життя. Грецьке слово, перекладене як «вінок», – це «стефанос» (основа імені мученика Степана). Воно означає «знак королівської влади, приз у змаганнях або символ честі загалом». Вінки використовувалися під час давньогрецьких ігор; вінок або гірлянда з листя покладалися на голову переможця як нагорода за перемогу в спортивному змаганні. Це визнання спортивної честі фігурально використовується в Новому Завіті щодо небесної нагороди, яку Бог обіцяє Своїм віруючим. 1 Коринтянам 9:24-25 найкраще пояснює, як призначаються ці вінки.

1. Вінок нетлінний (1 Коринтянам 9:24-25): «Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви! І кожен змагун від усього стримується; вони ж – щоб тлінний прийняти вінок, але ми – щоб нетлінний». Усе на цій землі підвладне гниттю й загибелі. Ісус закликає нас не складати «скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають» (Матвія 6:19). Це аналогічно тому, що сказав Павло про вінок спортсмена з листя, що швидко в’яне й розпадається. Із небесним вінком усе не так; твердість у вірі приводить до небесної нагороди, є «на спадщину нетлінну й непорочну та нев’янучу, заховану в небі для вас» (1 Петра 1:3-5).

2. Вінок праведності (2 Тимофію 4:8): «Наостанку мені призначається вінок праведности, якого мені того дня дасть Господь, Суддя праведний; і не тільки мені, але й усім, хто прихід Його полюбив». Ми успадкуємо цей вінець через праведність Христа; без неї його отримати неможливо. Оскільки його дають за праведність, а не отримують силою чи обманом, як іноді трапляється із земними коронами, це – вічний вінець, обіцяний усім, хто любить Господа та з нетерпінням чекає Його повернення. У всіх своїх труднощах, переслідуваннях і стражданнях або навіть смерті ми можемо бути певні, що наша нагорода – вічне життя із Христом на небесах (Филип’янам 3:20). Цей вінець не для тих, хто покладається на свою власну праведність. Таке ставлення породжує лише зарозумілість і гординю, а не прагнення бути з Господом.

3. Вінок слави (1 Петра 5:4): «А коли Архипастир з’явиться, то одержите ви нев’янучого вінка слави». Слово «слава» цікаве тим, що воно стосується самої природи Бога та Його дій. Воно характеризує Його велич і сяйво. Згадайте Степана, який зміг подивитися на небо та побачити Божу славу, коли його побивали камінням до смерті (Дії 7:55-56). Це слово також означає, що ми віддаємо Господу хвалу й честь за те, Ким Він є (Ісаї 42:8; 48:11; Галатам 1:5). Найбільше благословення для віруючих – увійти в Царство та отримати вінок слави, стати подібними до Самого Христа. Як сказав Павло: «Бо я думаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті супроти тієї слави, що має з’явитися в нас» (Римлянам 8:18).

4. Вінець життя (Об’явлення 2:10): «Не бійся того, що маєш страждати! Ось диявол вкидатиме декого з вас до в’язниць, щоб вас випробувати. І будете мати біду десять день. Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя!». Цей вінець призначається всім віруючим, але особливо дорогий він для тих, хто зазнає страждань, стикається із переслідуваннями за Христа і навіть помирає. У Святому Письмі слово «життя» часто використовується щодо правильних стосунків із Богом. Ісус сказав: «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали» (Івана 10:10). Подібно до того, як повітря, їжа й вода є критично важливими для фізичного життя, Ісус має критичне значення для нашого духовного життя. Він є Той, Хто дає «живу воду», Він – «хліб життя» (Івана 4:10; 6:35). Наше земне життя закінчиться, проте існує чудова обітниця для всіх тих, хто приходить до Бога через Ісуса: «А оце та обітниця, яку Він Сам обіцяв нам: вічне життя» (1 Івана 2:25)!

Яків каже, що цей вінець життя призначається тим, хто любить Бога (Якова 1:12). Виникає питання: як нам виявляти любов до Нього? Апостол Іван відповідає на нього: «Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі» (1 Івана 5:3). Як Його діти, ми маємо дотримуватись Його заповідей та коритися Йому. Бажаємо всім нам, щоб, зазнаючи неминучих випробувань, болю і знегод, доки живемо, ми завжди рухалися вперед, «дивлячись на Ісуса, на Начальника й Виконавця віри» (Євреям 12:2), та отримали вінець життя, що чекає на нас.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке небесні вінці, які віруючі можуть отримати на небесах?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries