settings icon
share icon
Запитання

Якими є обов’язки дияконів у церкві?

Відповідь


Чи потрібно християнським жінкам покривати голову?

Відповідь: Питання щодо жінок і покриття голови розглядається у 1 Коринтянам 11:3-16. Контекст усього уривка говорить про підпорядкування даному Богом устрою й «ланцюгу покори». «Покривало» на голові жінки використане як зображення Божого порядку, верховенства й авторитету. Основним віршом цього уривка є 1 Коринтянам 11:3: «Хочу, щоб ви знали, що Христос є головою для кожного чоловіка, для жінки голова – чоловік, а голова Христа – Бог» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Практичне застосування цього вірша можна знайти в подальших віршах. Порядок є таким: Бог Отець, Бог Син, мужчина або чоловік і жінка або дружина. Вуаль або покривало на голові віруючої коринтянки показували, що вона перебувала під владою чоловіка, а отже – в підпорядкуванні Богові.

Слід також звернути увагу на вірш 10 із цього уривку: «Через це жінка повинна мати на голові знак влади задля ангелів». Чому це так важливо для ангелів? Ангели спостерігають за стосунками між Богом і людьми та навчаються від них (1 Петра 1:12). Отже, покора жінки делегованим Богом повноваженням над нею є прикладом для ангелів. Святі ангели, що перебувають у досконалій та цілковитій покорі Богові, очікують, що ми як послідовники Христа будемо чинити так само.

Під цим покриттям мається на увазі не лише тканина, але це також може стосуватися й довжини волосся жінки. Чому? Нам слід сприймати цей уривок у контексті або ж враховувати умови, за яких його було написано. «Чи ж сама природа вас не вчить, що коли чоловік запускає довге волосся, це сором для нього? Коли жінка відрощує довге волосся, це для неї слава: їй дано волосся замість покривала» (1 Коринтянам 11:14-15). Отже, у контексті цього уривка йдеться про те, що жінка, яка носить довге волосся, чітко позначає, що вона жінка, а не чоловік. Апостол Павло тут говорить, що в культурі Коринта, якщо волосся дружини було довшим, ніж у її чоловіка, це демонструвало її підпорядкування йому. Ролі чоловіка та жінки були створені Богом, аби продемонструвати глибокий духовний урок, який полягає в підпорядкуванні Божій волі та порядку.

Але чому, в такому разі, піднімається питання щодо волосся? Апостол Павло говорив про певний аспект культури Коринта, який шкодив церкві. Жінкам, що служили в язичницьких храмах, оббривали голови. Це позначало їх як повій язичницьких храмів. Павло говорить у цьому уривку, що жінка з поголеною головою чи підстриженим волоссям має покривати голову (1 Коринтянам 11:6), тому що її «слава» втрачається, і вона не перебуває під захистом чоловіка. Обстрижена голова без покриття ніби повідомляла: «Я відмовляюся підкорятися Божим порядкам». Отже, апостол Павло повчає коринтян, що довжина волосся або носіння «покривала» жінкою є зовнішнім виявом внутрішнього підпорядкування Богові та встановленим Ним авторитетам. Це було важливо, тому що церква Коринта мала бути відділеною від розбещеної язичницької культури цього міста (2 Коринтянам 6:17).

Божий порядок полягає в тому, що чоловік є главою для дружини, як і Бог є Главою для Христа, але в цьому не передбачається жодної нерівності чи неповноцінності. Бог і Христос рівні та єдині, як чоловік і дружина є одним цілим. Цей уривок не навчає тому, що жінка є нижчою за чоловіка чи що вона повинна коритися кожному чоловікові. Він навчає Божому устрою й духовному верховенству в шлюбних стосунках. У культурі Коринта жінка, яка покривала свою голову під час богослужіння або в товаристві, демонструвала свою повагу до авторитетів.

У сучасній культурі ми вже не вважаємо покриття жінкою голови ознакою покори. У більшості сучасних суспільств шарфи й шапки стали модними аксесуарами. Жінка може обрати покриття голови, якщо вважає це ознакою свого підпорядкування авторитету чоловіка. Однак це – особистий вибір, а не фактор оцінки її духовності. Насправді, суть полягає у внутрішньому ставленні до послуху Божій владі й підпорядкування встановленому Ним як Господом (Ефесянам 5:22) устрою. Бога значно більше хвилює ставлення до покірності, ніж її зовнішній вияв за допомогою покриття голови. У 1 Тимофію 2:9-10 є таке звернення Павла до жінок: «Жінки хай одягаються скромно, із соромливістю та розсудливістю, хай прикрашають себе не заплітанням волосся, не золотом, не перлами, не коштовним вбранням, а добрими ділами, як це й належить жінкам, котрі присвятили себе побожності».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими є обов’язки дияконів у церкві?
© Copyright Got Questions Ministries