settings icon
share icon
Запитання

Що таке велике горе?

Відповідь


Період горя – це проміжок часу в майбутньому, коли Господь виконає, принаймні, два пункти Свого плану: 1) Він завершить виховання ізраїльського народу (Даниїла 9:24) та 2) судитиме невіруючих і безбожних, що живуть на землі (Об’явлення 6-18). Період горя триватиме сім років. Це визначається розумінням сімдесяти «тижнів» Даниїла (Даниїла 9:24-27, див. також статтю «Що таке період горя?»). Велике горе припадає на другу половину періоду горя й триватиме три з половиною роки. Воно відрізняється від горя тим, що звір і антихрист виявлять себе, і гнів Божий значно посилиться протягом цього часу. Важливо підкреслити, що «горе» і «велике горе» не є одним і тим же. В есхатології (вченні про майбутнє) «горем» називається весь семирічний період, тоді як «велике горе» стосується другої половини цього періоду.

Сам Христос використовує вислів «велике горе», посилаючись на останню половину періоду горя. В Євангелії від Матвія 24:21 Ісус каже: «Адже тоді буде велике горе, якого не було від початку світу дотепер, і не буде» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому вірші Він має на увазі події з Матвія 24:15, де описано гидоту спустошення й появу особи, відомої як антихрист. Крім того, Христос говорить у Євангелії від Матвія 24:29-30: «Відразу по тих днях горя ... з’явиться ознака Сина Людського на небі, і заголосять усі племена землі, і побачать Сина Людського, Який іде на хмарах небесних з великою силою і славою». У цих уривках Ісус дає визначення великому горю (в. 21), яке почнеться з появлення гидоти спустошення (в. 15) та закінчиться Його Другим приходом (в. 30).

В іншому уривку щодо великого горя говориться: «І буде час скрути – скрути, якої не було, відколи постав народ на землі» (Даниїла 12:1). Мабуть, Ісус цитував саме цей уривок, проголошуючи слова з Матвія 24:21. В Єремії 30:7 також згадується про велике горе: «Бо великий той день і немає такого, і час скрутний для Якова, та від нього врятується!». Фраза «час скрутний для Якова» стосується народу Ізраїлю, який зазнаватиме неймовірних гонінь і стихійних лих.

Враховуючи слова Христа, записані в Матвія 24:15-30, легко дійти висновку, що початок великого горя має багато спільного з гидотою спустошення та діями антихриста. З Даниїла 9:26-27 ми бачимо, що він «зробить завіт» (про мир) з людьми на сім років (один «тиждень», див. «Що таке період горя?»). Нам сказано, що посередині семирічного періоду («в половині тижня») він порушить цей договір і скасує жертвоприношення – це безпосередньо стосується його дій у майбутньому відновленому храмі. Об’явлення 13:1-10 ще детальніше розкриває діяльність звіра і, що не менш важливо, тут також підтверджується тривалість його володарювання. В Об’явленні 13:5 говориться, що він буде при владі 42 місяці, що складає три з половиною роки – тривалість періоду великого горя.

Книга Об’явлення дає нам найповнішу інформацію про велике горе. Між Об’явленням 13, де з’являється звір, і до повернення Христа в Об’явленні 19, ми бачимо картину Божого гніву на землі через невір’я й непослух (Об’явлення 16-18). Також показано, як Господь виховує та, водночас, захищає народ Ізраїлю (Об’явлення 14:1-5) до тих пір, поки не виконає власну обітницю щодо нього, заснувавши Своє царство на землі (Об’явлення 20:4-6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке велике горе?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries