settings icon
share icon
Запитання

Що таке Божа благодать?

Відповідь


Благодать – постійна тема в Біблії, і вона сягає своєї кульмінації з приходом Ісуса (Івана 1:17). Слово, перекладене в Новому Завіті як «благодать», походить від грецького «чаріс», що означає «благовоління, благословення чи доброта». Ми всі можемо виявляти благодать до інших людей, але коли це стосується Бога, то це слово набуває значно вагомішого значення. Благодать – це рішення Господа благословляти нас, а не проклинати, як цього заслуговує наш гріх. Це – Господнє благовоління до людей, на яке вони не заслуговують.

В Ефесянам 2:8 написано: «Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий». Єдиний шлях, за допомогою якого кожен із нас може досягти стосунків з Богом, – через Його благодать до нас. Вона почалася ще в Едемському саду, коли Творець зі шкіри тварини зробив одяг, щоб укрити гріх Адама та Єви (Буття 3:21). Він просто тоді міг убити перших людей за їхній непослух. Але замість цього Він вирішив надати їм можливість виправдатися перед Ним. Цей вид благодаті тривав протягом усього Старого Завіту, коли Бог запровадив кровну жертву як засіб викуплення грішних людей. Не сама фізична кров тих жертв очищала грішників – це благодать Господня давала прощення людям, які вірили в Нього (Євреям 10:4; Буття 15:6). Грішники виявляли свою віру, приносячи жертви, яких Він вимагав.

Апостол Павло починав багато своїх послань фразою «благодать вам та мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа!» (Римлянам 1:7; Ефесянам 1:2; 1 Коринтянам 1:3). Бог є зачинателем благодаті, і вона походить лише від Нього.

Господь виявляє милосердя та благодать, але це не одне й те ж. Милосердя стримує покарання, на яке ми заслуговуємо; благодать же дарує благословення, на яке ми не заслуговуємо. Зі Свого милосердя Бог скасував борг нашого гріха, пожертвувавши власним досконалим Сином замість нас (Титу 3:5; 2 Коринтянам 5:21). Але Він іде далі і дарує благодать Своїм ворогам (Римлянам 5:10). Він дарує нам прощення (Євреям 8:12; Ефесянам 1:7), примирення (Колосянам 1:19-20), життя уповні (Івана 10:10), вічний скарб (Луки 12:33), Свого Святого Духа (Луки 11:13) та місце поряд із Ним на небесах (Івана 3:16-18), коли ми приймаємо Його пропозицію і покладаємось у своїй вірі на Його жертву.

Благодать – це коли Бог дарує найбільший скарб найменш достойним – кожному з нас.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Божа благодать?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries