settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути благочестивою дружиною?

Відповідь


Аби визначити, що таке благочестива дружина, нам слід спочатку розглянути, що означає благочестя/побожність. У 1 Тимофію 2:2 апостол Павло використовує його в поєднанні з миром, спокоєм і чистотою. Біблія каже, що Дух, Який перебуває в кожному віруючому, виробляє видимі й невидимі плоди благочестя – «любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброта, віра, лагідність, стриманість» (Галатам 5:22-23; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Остаточним визначенням благочестя є «христоподібність». Воно включає в себе справжнє прагнення наслідувати Христа, бути схожими на Нього в думках і діях, як того прагнув Павло (1 Коринтянам 11:1). Ці характеристики стосуються кожного віруючого – чоловіка або жінки. На щастя, Святе Письмо надає конкретніше визначення рис благочестивої жінки, зокрема благочестивої дружини.

У книзі Притчі міститься чудовий опис благочестивої дружини, чесноти якої не змінилися навіть за тисячі років. Вона користується повною довірою свого чоловіка. Йому не потрібно непокоїтися про те, що її зваблять хитрощі іншого чоловіка, що вона надмірно витрачатиме кошти або проведе весь день за переглядом серіалів. Він знає, що вона гідна, мудра і віддана (Притчі 31:11, 12, 25, 26). Він упевнений в її підтримці та щирому коханні, бо вона незлопам’ятна і неприскіплива. Її чоловік має хорошу репутацію в суспільстві, і вона ніколи не каже про нього поганого, ніколи не поширює пліток про нього. Навпаки, завжди підносить його та хвалить. Вона відповідально господарює в домі і користується великою повагою (Притчі 31:12, 21, 23).

Благочестива дружина проводить менше часу перед дзеркалом, а більше ділиться своїми речами з бідними та нужденними, бо вона безкорислива й доброзичлива (Притчі 31:20, 30). Проте вона не нехтує собою – вона зберігає своє тіло і дух сильними та здоровими. І хоча вона працює багато, вона не виснажена; вона цікавиться прекрасним, аби розвивати себе та свою сім’ю (Притчі 31:17, 21, 22).

Усупереч тому, що багато хто вважає біблійним описом благочестивої дружини, текст у Притчі 31 демонструє, що вона підприємлива та амбітна. Дружина із Притчі 31 – «власник малого бізнесу»: вона виготовляє і продає одяг. Вона самостійно приймає ділові рішення та визначає, як розпорядитися заробітком (Притчі 31:16, 24). Але зверніть увагу, що її заробіток витрачається не на взуття чи сумки, а на придбання поля, де вона зможе засадити виноградник, що буде корисним для всієї сім’ї.

Незважаючи на всі зусилля, служіння та важку працю, благочестива дружина зберігає радість. Вона розуміє, що її старання приносять користь, і це викликає в ній почуття вдоволеності (Притчі 31:18). Благочестива дружина не непокоїться про майбутнє, а з посмішкою дивиться в нього, бо знає, що її Господь контролює все (Притчі 31:25, 30). Вірш 30 є ключем до всього уривку, бо жінка не може бути благочестивою дружиною, не боячись Бога. Саме прагнення благочестивої дружини до Ісуса та її перебування з Ним приносять плід благочестя в її житті (див. Івана 15:4).

Зрештою, благочестива дружина має коритися своєму чоловікові (Ефесянам 5:22). Як виглядає покірна дружина? Не так, як ви можете собі уявити. Біблія навчає, що Ісус підкоряється Своєму Отцеві (Івана 5:19). Водночас Він – рівний з Отцем (Івана 10:30). Тому покірна дружина не менш цінна за чоловіка; її роль не менш важлива – вона інша. Християни знають, що Ісус є настільки ж божественним, як і Отець (і Святий Дух), але кожен з них відіграє різну роль у викупленні. Так само чоловіки та жінки відіграють різні ролі у шлюбі. Отже, покірність дружини своєму чоловікові, як і покірність Христа Отцеві, означає, що вона охоче дозволяє своєму чоловіку керувати собою. Ісус охоче пішов на хрест, хоча й не без засмучення (Матвія 26:39). Він знав, що рішення Отця є найкращим. Іноді благочестива дружина може вважати шлях покори болючим, але слідування за Богом завжди приведе до вічних духовних нагород (1 Тимофію 4:7-8).

Біблія прирівнює покірність чоловікові до покірності Богові (Ефесянам 5:22). Інакше кажучи, якщо дружина нездатна підкоритися чоловікові, це може бути відображенням її опору в покорі Христові. Покірність не означає слабкості – покірна дружина не є менш розумною чи менш цінною. Покора вимагає сили, гідності та посвячення, як ми бачимо із прикладу жінки у книзі Притчі.

Образ із Притчі 31 подає ідеал. Жінка може бути благочестивою дружиною, не будучи досконалою (ми знаємо, що не існує такого поняття, як людська досконалість). Однак оскільки дружина зростає у своїх стосунках із Христом, вона ставатиме дедалі благочестивішою у своєму шлюбі. Благочестя часто суперечить тому, до чого, на думку світського суспільства, повинна прагнути жінка. Але будучи жінками Божими, їх завжди найбільше має турбувати те, що до вподоби Йому.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути благочестивою дружиною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries