settings icon
share icon
Запитання

Чи обіцяє Біблія, що через побожне виховання приведе до побожності дітей (Притчі 22:6)?

Відповідь


У книзі Притчі 22:6 записано: «Повчай (виховуй) юнака на початку його шляху, і він не зверне з нього, навіть коли постаріє» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Чи гарантує цей вірш, що побожне виховання дітей приведе до того, що діти слідуватимуть за Богом у зрілому віці? Як щодо всіх благочестивих батьків, діти яких повстають проти Господа?

Притчі як літературна форма не є прямими обітницями – радше це загальні спостереження за життям, які, зазвичай, є правдою. Це допомагає пояснити, чому деякі батьки сумлінно навчають свою дитину слідувати за Богом, а вона все ж повстає проти Нього у зрілому віці.

У згаданому тексті сказано, що в цілому це вірно – дитина, навчена любити Господа, продовжуватиме це робити, ставши дорослою. Це було спостереженням із життя 3000 років тому, і воно залишається актуальним і сьогодні. Більшість батьків-християн, які належно виховують своїх дітей, залишать після себе нащадків, що любитимуть Бога у зрілому віці. Виховання дитини «у послусі та вченні Господа» (Ефесянам 6:4) різко збільшує ймовірність того, що вона наслідуватиме Христа в подальшому житті.

Чудовий біблійний приклад можна знайти в житті Тимофія. У 2 Тимофію 1:5 Павло пише: «Згадую твою щиру віру, яка спочатку оселилася в твоїй бабусі Лоїді та в твоїй матері Євникії; я впевнений, що вона є і в тобі». Мати та бабуся Тимофія любили Бога і виховували його в такому ж дусі. Тимофій приєднався до Павла як юний місіонер і став одним із його вірних супутників. Тимофій згадується двадцять п’ять разів у Новому Завіті як місіонер, помічник апостолів та пастор.

Благочестиве виховання так само важливе у наш час, як і протягом усієї історії. Батьки та матері відіграють ключову роль у вихованні благочестивих юнаків і дівчат, які люблять Бога та живуть заради Нього. Незважаючи на благословення, яким є служителі, молодіжні лідери й інші методи благочестивого впливу, ніхто не може замінити ролі побожних батьків, які живуть християнською вірою та передають її своїм дітям. Ось чому автор тексту в Притчі 22:6 проголошує: «Повчай (виховуй) юнака на початку його шляху, і він не зверне з нього, навіть коли постаріє».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи обіцяє Біблія, що через побожне виховання приведе до побожності дітей (Притчі 22:6)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries