settings icon
share icon
Запитання

Що таке гностичні євангелія?

Відповідь


Гностичні євангелія – це твори ранніх «християнських» гностиків. Після першого століття християнство вперше розділилося – на традиційних християн і гностиків. Традиційні християни дотримувалися книг, які є зараз у Біблії, і того, що на сьогодні вважається традиційним християнським богослов'ям. Гностичні ж християни (якщо їх насправді можна називати християнами) додержувались абсолютно протилежних поглядів щодо Біблії, Ісуса Христа, спасіння та майже всіх інших важливих християнських учень. Але в них не було апостольських писань, які би підтверджували їхні переконання.

Саме тому і створювалися гностичні євангелія. Гностики обманом приписували своїм писанням авторство відомих християн, як наприклад, Євангеліє від Хоми, від Пилипа, від Марії тощо. Досліджуючи відкриту 1945 року в південному Єгипті бібліотеку Наг-Хамаді, вчені виявили багато гностичних євангелій. Іноді їх іменують так званими «втраченими книгами Біблії».

Як нам слід сприймати гностичні євангелія? Чи мають деякі з них, або ж усі, бути включені у Біблію? Ні, не мають. По-перше, як сказано вище, гностичні євангелія – це підробки, написані від імені апостолів, аби додати їм авторитету в ранній церкві. На щастя, керівники церкви були майже одностайні у визнанні того, що ці писання поширювали хибні вчення. Між гностичними євангеліями та істинними – від Матвія, Марка, Луки та Івана – існують незліченні невідповідності. Гностичні писання можуть бути «хорошим» джерелом для вивчення ранньохристиянської єресі, проте їх слід відкинути як такі, що не належать Біблії та не представляють справжньої християнської віри.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке гностичні євангелія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries