settings icon
share icon
Запитання

Чи є переїдання гріхом? Що говорить Біблія про переїдання?

Відповідь


Здається, що християни воліють ігнорувати гріх переїдання. Ми з легкістю навішуємо ярлик гріха на паління чи вживання алкоголю, але переїдання з певних причин приймається або, принаймні, допускається нами. Багато з аргументів, що використовуються проти тютюну та алкоголю, а саме шкода здоров’ю та виникнення залежності, такою ж мірою стосуються і переїдання. Багато віруючих без вагань відкидають пропозицію випити келих вина чи викурити сигарету, але за обіднім столом переїдають без будь-яких докорів сумління. Так не має бути!

Премудрий Соломон попереджає нас у книзі Притчі 23:20–21: «Не будь поміж тими, що жлуктять вино, поміж тими, що м’ясо собі пожирають, бо п’яниця й жерун збідніють, а сонливий одягне лахміття». У Притчі 28:7 проголошується: «Хто Закон береже, розумний той син, а хто водиться із гультяями, засоромлює батька свого». А в Притчі 23:2 сказано: «І поклади собі в горло ножа, якщо ти ненажера».

Наша здатність контролювати себе проявляється у володінні своїм фізичним апетитом. Якщо ми не в стані стримувати свої звички щодо вживання їжі, то, швидше за все, також не зможемо керувати й іншими шкідливими звичками, такими як хтивість, жадібність, гнів, і не зможемо утримуватися від пліток або суперечок. Ми маємо контролювати свій апетит, а не навпаки (див. Второзаконня 21:20; Притчі 23:2; 2 Петра 1:5–7; 2 Тимофію 3:1–9 і Коринтянам 10:5). Здатність сказати «ні» всьому зайвому – стриманість – є одним із плодів Духа, який дається всім віруючим (Галатам 5:23).

Бог благословив нас, наповнивши землю смачною, поживною та приємною їжею. Ми повинні поважати творіння Боже, насолоджуючись нею і вживаючи її в належних кількостях. Бог закликає нас контролювати свій апетит, а не дозволяти йому контролювати себе. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є переїдання гріхом? Що говорить Біблія про переїдання?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries