settings icon
share icon
Запитання

Що таке духовний дар милосердя?

Відповідь


У Нагірній проповіді Ісуса одне з блаженств звучить так: «Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть» (Матвія 5:7). Милосердя – це те, що ми виявляємо, коли Бог зароджує в нас жаль і співчуття – у наших стосунках, словах і діях. Це – не просто почуття; це – любов у дії. Милосердя є бажанням реагувати на потреби інших і полегшувати їхні страждання, самотність і горе. Воно спрямоване на вирішення фізичних, емоційних, фінансових або духовних труднощів за допомогою великодушного, самовідданого служіння. Милосердя виявляється у захисті смиренних, бідних, принижених і забутих.

Чудовий приклад милосердя міститься в Євангелії від Матвія 20:29-34: «Як вони ж з Єрихону виходили, за Ним ішов натовп великий. І ось двоє сліпих, що сиділи при дорозі, почувши, що переходить Ісус, стали кричати, благаючи: "Змилуйсь над нами, Господи, Сину Давидів!" Народ же сварився на них, щоб мовчали, вони ж іще більше кричали, благаючи: "Змилуйсь над нами, Господи, Сину Давидів!" Ісус же спинився, – покликав їх та й сказав: "Що хочете, щоб Я вам зробив?" Вони Йому кажуть: "Господи, – нехай нам розкриються очі!" І змилосердивсь Ісус, доторкнувся до їхніх очей, – і зараз прозріли їм очі, і вони подалися за Ним». Зверніть увагу, що сліпі пов'язували милосердя не з почуттям, а з дією. Їхня фізична проблема полягала в тому, що вони не могли бачити, тому актом милосердя для них було втручання Христа, яке привело до відновлення їхнього зору. Милосердя – це більше, ніж почуття; за ним завжди слідує дія.

Цей дар має практичне застосування в активному служінні, і також існує умова – виявляти милосердя слід «з привітністю» (Римлянам 12:8). Ми всі покликані бути милосердними. Ісус у Матвія 25:40 сказав: «Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, – те Мені ви вчинили». У Матвія 5:7 милосердя обіцяне тим, хто виявляє його до інших. Як духовно мертві та сліпі грішники ми нічим не кращі за двох сліпців із Матвія 20. Так само, як вони повністю залежали від співчуття Христа, щоб відновити свій зір, так і ми залежимо від Нього, благаючи словами псалмоспівця: «Покажи нам, о Господи, милість Свою, і подай нам спасіння Своє» (Псалом 84:8). Таке фундаментальне розуміння того, що наша надія залежить лише від милосердя Ісуса, а не від наших заслуг, має надихати нас наслідувати приклад Його співчутливого служіння і виявляти милосердя до інших, як воно було виявлене до нас.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке духовний дар милосердя?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries