settings icon
share icon
Запитання

Що таке духовний дар допомоги?

Відповідь


Духовний дар допомоги згадується в Біблії в одному зі списків духовних дарів. Грецьке слово, перекладене як «допомога» у 1 Коринтянам 12:28, з усього Нового Завіту зустрічається лише тут, тому точне значення дару допомоги є дещо незрозумілим. Це слово буквально означає «полегшувати, допомагати, брати участь і/або підтримувати». Ті, хто має такий дар, можуть допомагати чи підтримувати інших людей у церкві зі співчуттям і благодаттю. Цей дар має широкий спектр застосування – від підтримки у повсякденних клопотах, до допомоги в управлінні справами церкви.

Допомога в Тілі Христовому може набувати різних форм. Дехто вважає, що цей дар дається тим, хто готовий «простягнути руку» та виконувати найбільш звичайні та неприємні завдання із духом смирення і благодаті. Такими помічниками часто є ті, хто постійно добровільно працює у церкві та на її території, і чия праця не завжди здобуває належну увагу. Інші переконані, що цей дар виявляється у допомозі вдовам, людям похилого віку або нужденним. Ці помічники виявляють дар служіння у найширшому розумінні, допомагаючи та зміцнюючи Тіло Христове.

Однак існує, мабуть, глибше значення духовного дару допомоги. Оскільки це – один із дарів Святого Духа, що даються для збудування Тіла Христового, то духовний бік дару допомоги є навіть важливішим за його практичний аспект. Віруючі, які мають цей дар, отримують унікальну здатність визначати тих, хто бореться із сумнівами, страхами чи проходить через духовну боротьбу. Вони звертаються до тих, хто має духовну потребу, із добрим словом, розумінням, співчуттям та унікальним умінням викладати біблійну істину переконливо та з любов'ю. «Золоті яблука на срібнім тарелі – це слово, проказане часу свого» для духовно слабких і виснажених (Приповісті 25:11). Такі християни можуть розвіяти неспокій у пригніченому серці словами істини і радості, що дарують надію та впевненість.

Слава Богові, що Він так добре знає нас! Він знає всі наші потреби й проблеми, і дає дар допомоги особливим людям, які можуть підтримувати інших із милосердям, благодаттю та любов'ю. Ці дорогоцінні святі можуть зміцнювати серця, допомагаючи нести тягар, який ми не можемо й не повинні нести самостійно.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке духовний дар допомоги?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries