settings icon
share icon
Запитання

Що таке духовний дар віри?

Відповідь


Духовний дар віри ми зустрічаємо в переліку дарів Духа у 1 Коринтянам 12. У 9-му вірші йдеться, що деяким людям дається дар віри, але сам дар конкретно не пояснюється. Всі віруючі отримали рятівну віру в Бога як єдиний засіб спасіння (Ефесянам 2:8-9), проте не всі вони мають дар віри. Як і всі дари Святого Духа, він дається «на користь» усім, тобто, для збудування Тіла Христового (1 Коринтянам 12:7).

Дар віри можна визначити як особливий дар, за допомогою якого Дух дає християнам виняткову впевненість в обітницях, силі та присутності Господа, щоб вони могли виконувати особливу, героїчну місію заради майбутнього Його церкви. Цей дар виявляється у сильній і непохитній впевненості в Богові, Його Слові та обітницях. Приклади людей із даром віри наведені в 11-му розділі послання до Євреїв. У цьому розділі, який часто називають «залом віри», описані ті, хто мав видатну віру, яка дозволяла їм здійснювати надзвичайні, надлюдські справи. Тут ми читаємо, що Ной провів 120 років, будуючи величезний ковчег, хоча до того часу ще ніколи не було дощу, а Авраам вірив, що стане батьком, хоча, з огляду на вік його дружини, це було неймовірним. Без особливого дару віри від Бога це все було би неможливим.

Як і всі духовні дари, дар віри дається деяким християнам з метою збудування інших членів Тіла Христового. Ті, хто має дар віри, надихають своїх єдиновірців, демонструючи просту впевненість у Господі, яку видно в усьому, що вони кажуть і роблять. Ці надзвичайно вірні люди демонструють скромне благочестя та впевненість у Божих обітницях, часто настільки сильну, що їхня безстрашність і ревність вражають оточуючих. Вони настільки переконані, що всі перешкоди перед Євангелієм та Божими цілями будуть подолані і що Господь забезпечить поширення Своєї справи, що часто роблять набагато більше для просування Його Царства, ніж найталановитіші та найерудованіші проповідники і вчителі.

Отже, Бог усім християнам дарує рятівну віру. Проте духовний дар віри дається лише деяким із них, і вони виявляють у своєму християнському житті надзвичайну віру, яка приносить радість і підкріплення оточуючим.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке духовний дар віри?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries