settings icon
share icon
Запитання

Чи можливо бути геєм-християнином?

Відповідь


«Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки – Царства Божого не вспадкують вони!» (1 Коринтянам 6:9-10). Деякі люди схильні оголошувати гомосексуалізм найгіршим з усіх гріхів. Хоча не можна заперечувати, що згідно з Біблією гомосексуалізм є аморальним і протиприродним (Римлянам 1:26-27), вона ніде не називає гомосексуалізм непростимим гріхом. Також Слово Боже не навчає, що гомосексуалізм не входить у перелік гріхів, з якими християнам доводиться боротися.

Мабуть саме слово «боротися» є ключовим у питанні про те, чи можливо бути геєм-християнином. Християни можуть боротися з гомосексуальними спокусами. Багато гомосексуалістів, які стали християнами, постійно борються з гомосексуальними почуттями та бажаннями. Деякі цілком гетеросексуальні чоловіки й жінки відчували «іскру» гомосексуального інтересу в якусь мить свого життя. Незалежно від того, існують такі бажання та спокуси, чи ні, це не визначає, чи є людина християнином. Біблія чітко говорить, що жоден християнин не є безгрішним (1 Івана 1:8, 10). Хоча конкретні гріхи / спокуси варіюються від одного християнина до іншого, всі вони борються з гріхом і всі вони іноді зазнають невдач у цій боротьбі (1 Коринтянам 10:13).

Життя віруючих відрізняється від життя невіруючих саме цією боротьбою. Християнське життя є шляхом від подолання «учинків тіла» (Галатам 5:19-21) до вироблення «плодів духа» (Галатам 5:22-23). Так, християни чинять гріхи, – іноді жахливі. На жаль, у деяких випадках християни можуть нічим не відрізнятися від нехристиян. Проте істинний віруючий завжди каятиметься, завжди повертатиметься до Бога і завжди відновлюватиме боротьбу з гріхом. Але Біблія ніде не підтримує ідею про те, що людина, яка перебуває в постійному та нерозкаяному гріху, може бути справжнім християнином. Зверніть увагу на продовження згаданого на початку тексту: «І такими були дехто з вас, але ви обмились, але освятились, але виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога» (1 Коринтянам 6:11).

У 9 і 10 віршах перелічені гріхи, які, якщо чиняться постійно, визначають невикуплених людей – нехристиян. Досить часто гомосексуалізм виділяється з цього списку. Якщо людина стикається з гомосексуальними спокусами, то вона вважається пропащою. А якщо людина ще й бере участь у гомосексуальних стосунках, то вже ні в кого не виникає сумнівів, що вона не є спасенною. Однак ті ж припущення чомусь не робляться (принаймні, до такої міри) щодо інших гріхів із цього списку – розпусти (або дошлюбного сексу), ідолопоклонства, перелюбу, злодійства, користолюбства, алкоголізму, наклепу й шахрайства! Буде непослідовним, наприклад, називати винних у дошлюбному сексі просто «християнами, що спіткнулися», водночас заявляючи, що гомосексуалісти не є християнами.

Чи можливо бути геєм-християнином? Якщо слова «гей-християнин» стосуються людини, яка бореться з гомосексуальними бажаннями та спокусами, – так, це можливо. Проте, визначення «гей-християнин» не зовсім відповідає такій людині, оскільки вона не хоче бути геєм і бореться зі спокусами. Така людина не є «геєм-християнином» – вона просто є християнином, який веде боротьбу з гріхом, так само, як інші християни борються з розпустою, шахрайством або злодійством. Якщо ж вислів «гей-християнин» стосується людини, яка активно, постійно і не розкаюючись веде гомосексуальне життя, – тоді, ні, – така людина не може бути справжнім християнином.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можливо бути геєм-християнином?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries