settings icon
share icon
Запитання

Чи виконались які-небудь аспекти пророцтв про останній час?

Відповідь


З Об’явлення 4:1 починається частина Святого Письма, де докладно описано «те, що має статися після цього» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Ми ще не дожили до періоду горя, появи антихриста та інших подій останнього часу. Те, що ми спостерігаємо сьогодні, лише провіщає ці події.

Ісус казав, що останнім дням передуватимуть певні події: прийде багато фальшивих «месій», обманюючи багатьох; ми почуємо «про війни і про чутки воєнні»; «і буде голод, і землетруси в різних місцях, та це все – лише початок страждань» (Матвія 24:5-8). Сьогоднішні новини переповнені повідомлень про фальшиві релігії, війни та стихійні лиха. Ми знаємо, що період горя міститиме в собі все, що Ісус провіщав (Об’явлення 6:1-8), а сучасні події, вочевидь, є початком майбутнього великого лиха.

Павло попереджав, що в останні дні помітно збільшиться кількість псевдовчень. «В останні часи деякі відступлять від віри, прислухаючись до спокусливих духів та вчення бісів» (1 Тимофію 4:1). Останні дні описуються як «тяжкі часи» через розростання зла та появу людей, які активно «противляться правді» (2 Тимофію 3:1-9; див. також 2 Солунянам 3:2). Опис того, якими стануть люди в останні часи, – вони любитимуть лише себе та гроші; будуть хвалькуватими, зарозумілими, грубими, нешанобливими до батьків, невдячними, не матимуть нічого святого в душі, безсердечними, безжальними, наклепниками, нестриманими, жорстокими, ворогами добра, підступними, розгнузданими, чванливими, сластолюбними, а не люблячими Бога; демонструватимуть зовнішню побожність, але відмовляться від її внутрішнього змісту (2 Тимофію 3:1-5), – мабуть, точно відповідає нашій епосі.

Чи є сумніви щодо того, що пророцтва про відступництво виконуються? Наш світ 21-го століття охопив моральний релятивізм, філософія, що руйнує навіть церкву. Наприклад, чимало конфесій уже насилу визнають шлюб як зв’язок між одним чоловіком і однією жінкою, а багато сучасних релігійних лідерів відкрито підтримують гомосексуалізм. Біблія опинилася в полоні сучасної церкви з її пошуком більш привабливої «істини». Дійсно, настають духовно «тяжкі часи».

Формування Європейського союзу та факт існування об’єднаної Німеччини є надзвичайно цікавими в світлі біблійного пророцтва. «Пальці ніг» (десять пальців) з Даниїла 2:42 і «десять рогів» з Даниїла 7:20 та Об’явлення 13:1 є свідченнями «відродження» Римської імперії, яка зміцниться перед поверненням Христа. Хоча чітка політична структура досі не сформована, деякі аспекти можна розглядати як виконані.

У 1948 році Ізраїль був визнаний суверенною державою, і це теж є важливою ознакою для дослідників Святого Письма. Бог обіцяв Авраамові, що його нащадки отримають Ханаанську землю «на вічне володіння» (Буття 17:8), також Єзекіїл пророкував про фізичне й духовне відродження Ізраїлю (Єзекіїла 37). Існування Ізраїлю як нації на своїй власній землі має важливе значення у світлі пророцтв про останній час через ключову роль Ізраїлю в есхатології (Даниїла 10:14; 11:41; Об’явлення 11:8).

Хоча і не існує біблійних доказів тому, що все вищезгадане є виконанням конкретних пророцтв про останній час, – ми бачимо, наскільки ці події схожі на те, що описано в Біблії. У будь-якому випадку, ми повинні звертати увагу на ці знамення, бо Ісус сказав нам, що «Господній день» – день Його власного повернення – прийде раптово, «мов злодій» (2 Петра 3:10), несподівано і без попередження. «Тож пильнуйте, постійно моліться, щоби змогли ви уникнути всього того, що має відбутися, – і стати перед Сином Людським!» (Луки 21:36).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи виконались які-небудь аспекти пророцтв про останній час?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries