settings icon
share icon
Запитання

Хто такі чотири вершники апокаліпсису?

Відповідь


Чотири вершники апокаліпсису описуються в книзі Об’явлення 6:1–8. Вони є символічним описом різних подій, що відбуватимуться в останній час. Перший вершник апокаліпсису згадується в Об’явленні 6:2: «І я поглянув; і ось – білий кінь. А той, хто сидів на ньому, мав лука. І дано йому вінець, і він вийшов як переможець, щоби перемогти». Імовірно, що цей вершник представляє антихриста, який отримає владу та здобуде перемогу над своїми супротивниками. Антихрист є імітатором істинного Христа, Який також повернеться на білому коні (Об’явлення 19:11–16).

Про другого вершника апокаліпсису говориться в Об’явленні 6:4: «І вийшов інший кінь – червоний. А тому, хто на ньому сидів, дано було забрати мир із землі, щоб убивали одне одного, і дано йому великий меч». Другий вершник символізує жахливі війни, що почнуться в останній час. Третій вершник описаний в Об’явлення 6:5–6: «Я поглянув; і ось – чорний кінь. А той, хто сидів на ньому, мав у своїй руці вагу. І я почув неначе голос серед чотирьох істот, що промовляв: Мірка пшениці – за динарій, і три мірки ячменю – за динарій, а олії та вину не завдай шкоди!». Третій вершник апокаліпсису – це символ великого голоду, який, очевидно, буде результатом попередніх воєн.

Четвертий вершник згадується в Об’явленні 6:8: «І я поглянув; і ось – кінь блідий. А той, хто сидів на ньому, мав ім’я – Смерть. І Ад ішов слідом за ним; і дано їм владу над четвертою частиною землі, щоб убивати мечем і голодом, моровицею і земними звірами». Він – символ смерті та спустошення, й представляється поєднанням попередніх вершників. Четвертий вершник апокаліпсису принесе подальші війни та сильний голод, разом із жахливими епідеміями та хворобами. Вражає та жахає найсильніше те, що ці чотири вершники апокаліпсису є лише «провісниками» ще гірших подій, які відбуватимуться пізніше (Об’явлення 8–9 та 16 розд.).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такі чотири вершники апокаліпсису?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries