settings icon
share icon
Запитання

Що означає по-справжньому слідувати за Христом?

Відповідь


У всіх чотирьох Євангеліях заклик Ісуса «іди за Мною» зустрічається декілька разів (наприклад, Матвія 8:22; 9:9; Марка 2:14; Луки 5:27; Івана 1:43). У багатьох випадках Ісус говорив це, закликаючи дванадцять учнів (Матвія 10:3-4). Але в інших місцях Святого Письма Він говорив так усім, хто бажав отримати те, що Він пропонував (Івана 3:16; Марка 8:34).

В Євангелії від Матвія 10:34-39 Ісус чітко окреслив, що означає слідувати за Ним. Він промовив: «Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, – Я не мир принести прийшов, а меча. Я ж прийшов “порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір’ю, і невістку з свекрухою її’’. І: ‘‘вороги чоловікові – домашні його!” Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний. І хто більш, як Мене, любить сина чи дочку, той Мене недостойний. І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний. Хто душу свою зберігає, той погубить її, хто ж за Мене погубить душу свою, – той знайде її».

Той факт, що Ісус несе «меча» й розділяє родини, налаштовуючи одних проти інших, може здатися занадто різким після слів про те, що той, хто вірує в Нього, не загине (Івана 3:16). Але Ісус ніколи не пом’якшував істину, а істина полягає в тому, що слідування за Ним веде до складного вибору. Іноді ми можемо хотіти облишити все. Почувши вчення Ісуса на горі блаженств (Матвія 5:3-11) і про майбутній хрест, багато Його послідовників відпало (Івана 6:66). Навіть учні вирішили, що йти за Христом було занадто важко тієї ночі, коли Його схопили. Усі вони залишили Його (Матвія 26:56; Марка 14:50). Тієї ночі слідування за Христом означало можливий арешт і страту. Замість того, щоб ризикувати своїм життям, Петро тричі відрікся навіть від того, що знав Ісуса (Матвія 26:69-75).

По-справжньому слідувати за Христом означає, що Він став для нас усім. Кожна людина слідує за кимось або чимось: друзями, масовою культурою, сім’єю, егоїстичними бажаннями чи Богом. Ми можемо слідувати лише за чимось одним (Матвія 6:24). Бог заявляє, що ми не повинні мати жодних інших богів перед Ним (Вихід 20:3; Повторення Закону 5:7; Марка 12:30). По-справжньому йти за Христом означає не слідувати більше ні за чим іншим. В Євангелії від Луки 9:23 Ісус сказав: «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме щоденно свого хреста, та й за Мною йде». Немає такого поняття, як «учень наполовину». Як продемонстрували апостоли, ніхто не може слідувати за Христом самостійно. Фарисеї були хорошим прикладом таких людей, які намагаються догодити Богові власними силами. Їхні зусилля призвели лише до зарозумілості та спотворення самої суті Божого закону (Луки 11:39; Матвія 23:24).

Ісус відкрив Своїм учням таємницю, як правильно слідувати за Ним, проте тоді вони не розуміли цього. Він казав: «То дух, що оживлює, тіло ж не помагає нічого» (Івана 6:63). А також: «Я тому й говорив вам, що до Мене прибути не може ніхто, як не буде йому від Отця дане те» (в. 65). Учні перебували з Ісусом протягом трьох років, навчалися, спостерігали й брали участь у Його чудесах. Однак навіть вони не змогли слідувати за Ним по-справжньому власними силами. Їм був потрібен Помічник.

Христос багато разів обіцяв, що після Свого повернення до Отця Він пошле їм «Утішителя» – Святого Духа (Івана 14:26; 15:26). Насправді, Він сказав, що Його відхід буде для їхнього ж блага, щоб міг прийти Святий Дух (Івана 16:7) та оселитися в серцях кожного віруючого (Галатам 2:20; Римлянам 8:16; Євреям 13:5; Матвія 28:20). Ісус попереджав своїх послідовників, щоб вони не починали свідчити про Нього, «аж поки зодягнетесь силою з висоти» (Луки 24:49; Дії 1:4). Коли Святий Дух зійшов на цих перших віруючих у день П’ятидесятниці, вони тієї ж миті отримали всю силу, необхідну для слідування за Христом, навіть аж до смерті, якщо так було необхідно (Дії 2:1-4; 4:31; 7:59-60).

Слідувати за Ісусом означає прагнути бути схожим на Нього. Він завжди слухався Свого Отця, тож і нам слід прагнути цього (Івана 8:29; 15:10). По-справжньому слідувати за Христом означає зробити Його головним, тоді Він стає Господом нашого життя (Римлянам 10:9; 1 Коринтянам 12:3; 2 Коринтянам 4:5). Кожне рішення й кожне бажання мають фільтруватися через Його Слово з метою прославлення Його за все й завжди (1 Коринтянам 10:31). Ми спасаємося не тим, що робимо для Христа (Ефесянам 2:8-9), а лише тим, що Він зробив для нас. За Його благодать ми бажаємо догоджати Йому в усьому. Усе це досягається, коли ми дозволяємо Святому Духові цілковито контролювати наше життя (Ефесянам 5:18). Він навчає Слову Божому (1 Коринтянам 2:13), дає нам духовні дари (1 Коринтянам 12:4-11), утішає (Івана 14:16) та направляє (Івана 14:26). Слідувати за Христом означає, що ми застосовуємо істину, яку пізнаємо з Його Слова, і живемо так, ніби Він сам перебуває поруч із нами.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає по-справжньому слідувати за Христом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries