settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про флірт?

Відповідь


У Біблії конкретно не вказується – чи можна християнам фліртувати, але в ній містяться деякі принципи, які стосуються цього питання. Спочатку нам слід визначити, що таке флірт. Згідно з визначеннями у тлумачних словниках, «флірт» – це а) любовна гра (без серйозних намірів) або б) вияв поверхневої чи випадкової цікавості або симпатії. Наступне, на що необхідно звернути увагу, – що саме люди зазвичай намагаються досягти за допомогою флірту. Чи намагаються вони привернути увагу інших, – негативну або позитивну? Чи намагаються вони виявити сексуальну зацікавленість або потяг? Чи вважають вони це «невинною розвагою», навіть якщо вони або інша людина пов’язані з кимось ще, навіть одружені?

Випадковий контакт, який свідомо містить сексуальний підтекст, може бути небезпечним для нас у духовному сенсі. Хоча більшість людей вважає, що те, що відбувається в наших розумах, не має значення, поки нічого фізичного не сталося, в Біблії говориться про зворотне. «А Я кажу вам, що кожний, хто погляне на жінку, щоби пожадати її, той уже вчинив перелюб з нею у своєму серці» (Матвія 5:28; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Яків підтримує це: «Кожний випробовується власною пожадливістю, яка затягує і вловлює. Пожадливість дає зачаток і породжує гріх, а вчинений гріх породжує смерть» (Якова 1:14-15). Наші думки мають значення для Бога, і вони зрештою впливають на нашу поведінку.

Гріх зароджується в наших розумах, а потім переходить у наші серця. У Матвія 12:35 сказано: «Добра людина з доброго скарбу виносить добро, а погана людина зі злого скарбу виносить зло». Це – незаперечний факт: ми стаємо тим, чим себе оточуємо, чим собі потураємо та чим займаємося. Ось чому у Филип’янам 4:8 написано: «Наостанку, брати: те, що істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, – коли яка чеснота або коли яка похвала, – про це роздумуйте».

Хоча флірт майже завжди описується як щось «безневинне», він рідко є таким насправді (якщо взагалі це можливо). Він може принести приємну увагу, проте зацікавлення, яке виявляється до цієї людини, є майже завжди сексуальним і зазвичай позбавлене поваги. Флірт може також зіпсувати репутацію людини, що шкодить дружнім і романтичним стосункам як сьогодні, так і в майбутньому. Флірт може видаватися веселим у певний момент, але він створює неправдиву близькість, яка залишає порожнечу, коли за ним немає реальних відносин.

Інший аспект – це людина, з якою фліртують. Можливо, що вона сама боролася із хтивими думками. Коли представник/-ця протилежної статі повисає на ній, підморгує їй, торкається або демонструє своє тіло, то це ще більше ускладнює боротьбу цієї людини. Біблія наполегливо рекомендує нам не спокушати інших до гріха (Матвія 18:7). Нам слід докладати зусиль, аби привести інших у Боже Царство, і ніколи не робити того, що могло би змусити людину спіткнутися в її християнському житті (Римлянам 14:21).

Святе Письмо вказує нам бути хорошим прикладом, демонструючи іншим любов Христа через свою поведінку (Ефесянам 5:1-2). Любов Христа реальна та глибока. Вона чиста і призначена на користь іншим людям. Замість того, щоб фліртувати, ми маємо любити інших благочестивою любов’ю. Текст у 1 Коринтянам 10:31 нагадує нам: «Отже, коли ви їсте, коли п’єте чи щось інше робите, усе робіть на славу Божу».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про флірт?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries