settings icon
share icon
Запитання

Чому так важко знайти справжню любов?

Відповідь


Усі ми бажаємо любити та бути любимими. Ми відчуваємо різні рівні любові від батьків, братів і сестер, друзів та інших людей. Але більшість із нас також хоче знайти ту особливу людину, з якою можна розділити глибший рівень любові. Знайти справжню любов може видаватися неймовірно важким завданням, і часто нам складно зрозуміти, чому. Важливе питання, яке слід насамперед розглянути: «Яким є визначення справжньої любові?». Розуміння того, що ми маємо на увазі під «справжньою любов’ю», може допомогти нам усвідомити, що ми насправді шукаємо та чому стикаємося з труднощами.

У багатьох культурах слово «любов» використовується доволі вільно. Воно часто асоціюється з сильними почуттями, які насправді є егоцентричними та неконтрольованими. У фільмах і серіалах ми бачимо персонажів, які піддаються впливу гормонів та займаються сексом до шлюбу. Коли любов заснована лише на приємних емоціях або фізичних відчуттях, вона зникає так само швидко, як і виникає. Немає нічого поганого в бажанні відчувати приємні емоції щодо людини, яку ми любимо, проте коли це є основою стосунків – вони у небезпеці. Якщо ми шукаємо ту любов, яку спостерігаємо в сучасній культурі, насиченій сексом, то недивно, що її важко знайти – це не справжня любов, якої ми прагнемо, а досвід, що за своєю природою не може тривати довго.

Біблія описує зовсім іншу любов. Істинна любов походить від Бога – насправді Він Сам є любов (1 Івана 4:8), – і саме Він вкладає в нас бажання любити й бути любимими. Тому розуміння Його задуму щодо любові має вирішальне значення. Справжня любов, згідно з Біблією, корениться в жертві, відданості та прагненні принести користь людині, яку ми любимо (див. Івана 15:13). Божа любов до нас відправила Його на хрест. Ми точно знаємо, що Ісус не відчував «приємних» емоцій на шляху до розп’яття (Луки 22:42-44). Біблія описує наші стосунки з Ним як відносини нареченої та нареченого (Матвія 9:15; Ефесянам 5:32). Справжні любовні взаємини призначені для того, щоб вести до шлюбних зобов’язань і зростати в них (Буття 2:24); вони мають ґрунтуватися на жертовній любові (Ефесянам 5:22, 25-28).

Деякі речі можуть ускладнювати пошук істинної любові, яка відповідає Божому задуму. Нижче ми зосередимося на декількох основних перешкодах, з якими можемо стикнутися:

Думка, що для нас приготована одна єдина «правильна» людина. Це неправда, яка змушує нас боятися того, що ми погоджуємося не на найкраще. Чекати на цю вигадану «споріднену душу» можна дуже довго. Та людина, з якою ми вирішили одружитися, і стає для нас «правильною», бо ми зобов’язалися перед нею на все життя. Біблія зменшує поле для пошуку: об’єкт нашої справжньої любові має бути людиною віруючою, що живе для Господа (2 Коринтянам 6:14-15); окрім того, Бог обіцяє мудрість і розуміння (Якова 1:5). Досвідчені, благочестиві люди, які нас добре знають, також можуть допомогти в пошуку справжньої любові.

Думка, що інша людина може принести нам задоволення. Тільки з Богом ми можемо стати по-справжньому самодостатніми, тому нам не потрібно шукати романтичної любові, щоб отримати почуття задоволення! Ніхто з нас не є досконалим, і сподівання, що інша недосконала людина допоможе в цьому, – нереальне, нездорове і може призвести лише до розчарування.

Відсутність бажання змінюватись або зростати. Легко уявити, яку людину ми хотіли би полюбити, але скільки зусиль ми витрачаємо самі, щоб стати такою людиною? У всіх нас є свої недоліки, які слід виправляти з Божою допомогою, аби бути такими, якими Він бажає, щоб ми були. Думка про те, що справжня любов чарівним чином допоможе у наших проблемах, може бути привабливою. Проте близькі стосунки з кимось не вирішать наших проблем, а найімовірніше – лише посилять їх. Взаємини можуть бути корисними, оскільки «залізо гострять залізом» (Притчі 27:17; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), але лише тоді, коли ми готові змінюватися та зростати. В іншому разі стосунки будуть напруженими та зрештою можуть бути зруйновані. Це не означає, що всі особисті проблеми мають бути вирішені до того, як ми одружимося. Нам слід просто почати просити Бога вказати на те, що необхідно очистити в нашому житті (Псалом 139:24). Коли ми станемо такими людьми, якими Він бажає, щоб ми були, то будемо краще підходити для будь-яких стосунків.

Думка, що вже занадто пізно, щоб знайти справжню любов. Пошук справжньої любові та шлюб не слід сприймати легковажно. Краще бути обережними, ніж приймати поспішне та незважене рішення. У книзі Пісня Пісень нам тричі трапляється попередження: «Не злякайте й не будіть любові, доки вона того не побажає» (вірші 8:4; 2:7; 3:5). Божий вибір часу завжди найкращий.

Ми знаємо, що Господу небайдуже наше бажання знайти справжню любов. Віддаючи повністю це бажання Йому, ми знімаємо з себе тягар спроб самостійно привести в дію справжню любов (Матвія 11:29-30).

Любов – це невід’ємна риса Бога, і Він показує нам у Біблії, як діє реальна, справжня любов. Спроби надати любові інше значення або знайти її поза задумом Господа призведуть до розчарування. Віддати наші бажання Йому, підкоритися Його волі та знайти задоволення у Ньому – ось ключі до отримання істинної любові. «Веселися в Господі й Він задовольнить бажання твого серця» (Псалом 37:4).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому так важко знайти справжню любов?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries