settings icon
share icon
Запитання

Що означає боятися Бога?

Відповідь


Для невіруючих це означає боятися Божого засудження та вічної смерті – вічного відділення від Нього (Луки 12:5; Євреям 10:31). Для віруючої ж людини в цьому криється зовсім інший зміст. Страхом віруючого є пошана до Бога. Це влучно описано у Посланні до Євреїв 12:28–29: «Тому, одержуючи непохитне Царство, маємо благодать, якою служимо до вподоби Богові з побожністю і страхом. Адже наш Бог – це нищівний вогонь» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ці побожність і страх – саме те, що означає для християнина боятися Бога. Це мотивує віруючого віддати своє життя в руки Творця Всесвіту.

Притчі 1:7 говорить: «Початок мудрості – страх Божий». Поки ми не зрозуміємо, ким є Бог, і не виховаємо у собі пошану до Нього, то не зможемо здобути істинну мудрість. Вона приходить лише з усвідомленням того, ким насправді є Господь, – святий, справедливий і праведний. У книзі Повторення Закону 10:12, 20–21 записано наступне: «А тепер, Ізраїлю, що Господь, твій Бог, вимагає від тебе, як не те, щоб ти боявся Господа, свого Бога, ходив усіма Його дорогами, любив Його, служив Господу, своєму Богові, з усього свого серця і з усієї своєї душі... Бійся Господа, свого Бога, Йому служи, Його тримайся і Його Ім’ям клянися. Він – твоя похвала і Він – твій Бог, Який здійснив посеред тебе ці великі й славні речі, які бачили твої очі». Страх Божий є основою для нашого життя, нашого служіння та любові до Нього.

Багато хто намагається підмінити страх Божий «повагою» до Нього. Безумовно, повага є складовою поняття страху Божого, але його справжнє значення значно ширше. Біблійний страх Божий полягає в розумінні того, як сильно Він ненавидить гріх, і страх Божественного засудження гріха є навіть у житті віруючого. Послання до Євреїв 12:5–11 говорить про те, що Господь, виховуючи, може карати віруючих. Це робиться з любов’ю (Євреям 12:6), але все одно викликає страх. Без сумніву, страх батьківського покарання вберіг нас у юному віці від певних недобрих учинків. Те ж саме має бути і в наших стосунках із Богом. Нам слід боятися Його покарання і, відповідно, прагнути вести життя, угодне Йому.

Віруючі не повинні «боятися» Бога. У нас немає підстав відчувати страх перед Ним. Ми маємо Його обітницю, що ніщо не зможе відлучити нас від Його любові (Римлянам 8:38–39), що Він ніколи не залишить нас і не покине (Євреям 13:5). Боятися Бога – значить шанувати Його. Ця пошана має великий вплив на наш спосіб життя. Страх Божий – це повага до Нього, покора Його вихованню і прославляння Його з трепетом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає боятися Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries