settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Бог є батьком сиріт?

Відповідь


У Псалмі 68:6 сказано: «Він Отець сиріт і Суддя вдів, – Бог у Своїй Святині» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). З усіх можливих способів, в які Всемогутній Господь Бог міг взаємодіяти з людством, Він обрав мову сім’ї. Він міг би подавати Себе як великодушного диктатора, доброго начальника або терплячого пана. Але замість цього Він обрав слово «Отець».

Він описує Себе як Отця, бо ми всі знаємо, хто такий батько і що він робить. Навіть якщо в нас і не було земного батька, який би добре до нас ставився, ми маємо внутрішнє розуміння того, яким має бути хороший батько. Бог заклав це розуміння в наші серця. Ми всі бажаємо, щоб нас любили, пестили, захищали та цінували. В ідеалі земний батько повинен задовольняти ці потреби. Але навіть якщо цього не відбувається, це зробить Бог. Ісус навчав Своїх послідовників звертатися до Господа як до Отця (Луки 11:2). У всьому Святому Письмі Він описує Свою любов до нас, як любов дбайливих батьків (Ісаї 49:15; Івана 16:26-27; 2 Коринтянам 6:18). Хоча Бог володіє характеристиками і батька, і матері (Ісаї 66:13), Він використовує чоловічий рід, оскільки це також означає силу, захист і забезпечення (Псалом 54:6).

Бог відводить особливе місце у Своєму серці для сиріт (Второзаконня 24:20; Єремії 49:11; Якова 1:27). У Псалмі 27:10 сказано: «Хоча б мій батько і моя мати залишили мене, та Господь мене прийме». Йому відомо, що часто наші земні батьки могли були відсутніми або не виконували своїх обов’язків (Ефесянам 6:4). Він пропонує замінити нам батька (Івана 6:37; Второзаконня 1:31). Він закликає нас звертатися до Нього, коли ми в біді (Псалом 50:15), покладати на Нього всі свої турботи (1 Петра 5:7) та насолоджуватися Його товариством (1 Коринтянам 1:9; Псалом 115:1; 1 Івана 5:14). Він Сам уособлює риси, задумані Ним, коли Він засновував батьківство. І хоча часто земні батьки не відповідають ідеалу, Бог обіцяє, що в Ньому ніхто не лишиться без досконалого Отця.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Бог є батьком сиріт?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries