settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про планування сім’ї?

Відповідь


Планування сім’ї – це практика регулювання кількості дітей, народжуваних у сім’ї, а також кількості років між пологами за допомогою штучної контрацепції, добровільної стерилізації, лікування безпліддя, природного планування сім’ї та інших методів запобігання або стимулювання вагітності. Причини для такого контролю в різних сім’ях є різними і можуть залежати від багатьох факторів – кар’єрні рішення, проблеми у стосунках, фінансовий стан, фізичні обмеження, життєві обставини тощо.

Оскільки сучасні методи контролю над народжуваністю та фертильністю не були доступні за біблійних часів, у Святому Письмі нічого не сказано про їх використання. Запобігання вагітності у плануванні сім’ї – тимчасове або постійне – є нейтральною дією та не вважається гріхом. Лікування безпліддя також є нейтральним і безгрішним. Але між чоловіком і дружиною має бути згода щодо всіх рішень, які стосуються майбутніх дітей.

Хоча немає нічого поганого в плануванні подружньою парою майбутнього своєї сім’ї, вони мають визнати, що Божій волі неможливо перешкодити. У Біблії не сказано, що в кожній сім’ї мають бути діти, але суверенітет Господа вище планів пари, незалежно від того, які запобіжні заходи вони використовують. У книзі Притчі 16:9 написано: «Серце людини обмірковує свою дорогу, але Господь керує її ходою» (Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Якщо Божа воля полягає в тому, щоб у житті пари з’явилася дитина, протизаплідні засоби не завадять цьому. Якщо пара займається сексом із використанням контрацептивів або без них, то вони також мають бути готові до можливої вагітності.

Якщо станеться незапланована чи небажана вагітність, переривати її не слід. Аборт або препарати, які вживаються після коїтусу, не є прийнятною формою контролю над народжуваністю, оскільки вони діють після зачаття, що призводить до смерті живої людини. Бог знає кожну людину до її створення та з любов’ю формує її тіло в лоні матері (Єремії 1:5; Псалом 139:13-16). Для тих, хто не бажає залишати дитину, існує багато варіантів, включаючи передачу на всиновлення.

Діти – це дар від Господа (Псалом 127:3-4), але з ними на батьків лягає велика відповідальність. Якщо подружня пара вирішує, що вони не готові мати дітей або хочуть обрати час вагітності, в них є право на такі рішення. За допомогою молитви й обговорення чоловік і дружина можуть мудро планувати своє майбутнє та майбутнє дітей, якими Бог може їх благословити (Притчі 16:3; 21:5; Якова 1:5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про планування сім’ї?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries