settings icon
share icon
Запитання

Хто такий лжепророк останнього часу?

Відповідь


Лжепророк останнього часу описується в Об’явленні 13:11-15. Про нього також згадується як про другого звіра (Об’явлення 16:13; 19:20; 20:10). Разом з антихристом і сатаною, який їх обох живить силою, лжепророк є третьою особою нечестивої трійці.

Апостол Іван описує цю особу і дає нам ключ до визначення того, коли вона з’явиться. По-перше, лжепророк прийде з-під землі. Це може означати, що він підніметься з пекла з усією своєю демонічною силою. Це також може означати, що про нього нічого не буде відомо, поки він не з’явиться на світовій арені як поплічник антихриста. Про нього сказано, що він має роги, як у ягняти, але говорить, наче змій. Роги в ягняти виглядають, як невеликі гульки на голові, поки воно не доросте до барана. На відміну від антихриста, що має багато голів і рогів та виявляє свою силу, міць і лють, лжепророк прийде як ягня, приваблюючи людей до себе переконливими словами, що викликатимуть симпатію та доброзичливість. Він може бути видатним проповідником або оратором, чиї слова, що володіють демонічною силою, введуть в оману багатьох. Але він говоритиме, як змій, а це означає, що його звістка буде звісткою змія. Об’явлення 12:9 ідентифікує змія (дракона) як диявола й сатану.

Вірш 12 повідомляє, що місія лжепророка на землі полягає в тому, щоб змусити людство поклонятися антихристу. Він має цілковиту владу антихриста, бо, як і антихрист, отримує повноваження від сатани. Не зовсім зрозуміло, чи люди будуть змушені поклонятись антихристу чи ж вони будуть настільки зачаровані могутністю цих істот, що піддадуться омані та поклонятимуться йому добровільно. Той факт, що другий звір використовуватиме ознаки й чудеса, серед яких і зведення вогню з неба, щоб завоювати довіру людей, з усією очевидністю вказує, що вони поклонятимуться їм через благоговіння перед їхньою владою та словами. Вірш 14 продовжує, кажучи про те, що обман буде настільки переконливим, що люди створять образ антихриста та будуть поклонятися йому. Це нагадує про величезну золоту статую Навуходоносора (Даниїла 3), якій усі мали поклонятися й віддавати пошану. Однак в Об’явленні 14:9-11 описано жахливу долю тих, хто поклонятиметься образу антихриста.

Люди, яким удасться пережити жахіття «горя», постануть тоді перед складним вибором. Ті, хто відмовиться поклонятися образу звіра, будуть убиті (в. 15), а хто поклониться йому – накличе на себе Божий гнів. Образ буде надзвичайним, тому що зможе «говорити». Це не означає, що він оживе – грецьке слово «пневма», використане тут, означає «подих» або «потік» повітря, а не «життя» – але це означає, що він матиме здатність «видихати» послання антихриста й лжепророка. Крім проголошення їхньої звістки, образ також засуджуватиме на смерть тих, хто відмовиться поклонятися цій нечестивій двійці. У нашому технологічному світі не важко уявити собі такий сценарій.

Ким би не виявився лжепророк, останній обман та останнє відступництво світу будуть грандіозними, вони охоплять увесь світ. Ошуканці і лжевчителі, яких ми бачимо сьогодні, є провісниками антихриста та лжепророка, і ми не повинні піддатися їх обману. Всі вони прагнуть довести нас до кінцевої мети – царства сатани. Ми маємо ревно проголошувати рятівне Євангеліє Ісуса Христа і спасати людські душі від майбутнього горя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такий лжепророк останнього часу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries