settings icon
share icon
Запитання

Чи є демони грішними ангелами?

Відповідь


Питання про те, коли саме Бог створив ангелів, залишається відкритим, але нам відомо, що Бог усе створив хорошим, оскільки у Своїй святості Він не міг створити нічого грішного. Тому, коли сатана, колишній ангел на ім’я Люцифер, повстав проти Бога та впав з небес (Ісаї 14; Єзекіїла 28), третина ангелів приєдналася до нього (Об’явлення 12:3–4, 9). Немає сумнівів, що ці повсталі ангели і є демонами.

Ми знаємо, що пекло було приготоване для диявола та його ангелів, як сказано в Євангелії від Матвія 25:41: «Тоді скаже й тим, які ліворуч: Ідіть від Мене, прокляті, у вічний вогонь, приготований дияволові та його ангелам!». Ісус, використовуючи присвійний займенник «його», дає зрозуміти, що ці ангели належали сатані. Об’явлення 12:7–9 описує битву останнього часу між Михаїлом та «його ангелами», і дияволом з «його ангелами». З цього та інших подібних віршів стає зрозуміло, що демони й грішні ангели є одним і тим же.

Деякі заперечують ідею, що демони є грішними ангелами через той факт, що Послання від Юди 1:6 говорить, що грішні ангели будуть утримуватися «у вічних кайданах». Тим не менше, очевидно, що не всі грішні ангели сковані, оскільки сатана ще на волі (1 Петра 5:8). Навіщо Богові заковувати грішних ангелів, залишаючи їхнього ватажка на волі? Мабуть, текст у Посланні від Юди говорить про ув’язнення Богом грішних ангелів, що повстали іншим шляхом, як наприклад, у випадку з «синами Божими», згаданими в книзі Буття, розділ 6.

Найбільш поширеним альтернативним поясненням походження демонів є те, що коли велетні з 6-го розділу книги Буття були знищені потопом, їх душі, звільнені від тіл, стали демонами. Хоча Біблія не говорить нічого конкретного про те, що трапилося з душами велетнів, коли вони були вбиті, дуже малоймовірно, що Бог нищив би їх потопом лише для того, щоб їхні душі принесли ще більше зла, ставши демонами. Пояснення походження демонів, що найбільше відповідає Біблії, полягає в тому, що вони є грішними ангелами – ангелами, що повстали проти Бога разом із сатаною.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є демони грішними ангелами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries