settings icon
share icon
Запитання

За яких винятків Ісус допускає повторний шлюб після розлучення?

Відповідь


Виняток щодо повторного шлюбу після розлучення міститься у твердженні Ісуса в Євангелії від Матвія 5:32 і 19:9 – через зраду. Це допускає повторний шлюб після розлучення, що вважається перелюбом в інших випадках. В Євангелії від Матвія 5:32 написано: «А Я кажу вам, що кожний, хто розлучається зі своєю дружиною, – за винятком випадку, спричиненого розпустою, – той штовхає її на перелюб; і хто одружується з розлученою, той чинить перелюб» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Так само і в Євангелії від Матвія 19:9 сказано: «Кажу ж вам, що кожен, хто розлучається зі своєю дружиною, – за винятком випадку, спричиненого розпустою, – і одружується з іншою, чинить перелюб, і хто одружується з розлученою, чинить перелюб». Отже, що це означає і чому зрада є винятком у твердженні Ісуса про те, що повторний шлюб після розлучення є перелюбом?

Зміст текстів у Матвія 5:32 і 19:9 доволі зрозумілий. Коли людина розлучається, а потім повторно одружується, то це вважається перелюбом, якщо лише не діє згаданий виняток. Слово «розпуста» є перекладом грецького слова «порнея» – з нього ми отримуємо сучасне слово «порнографія». Основне значення «порнея» – сексуальне збочення. У грецькій літературі новозавітного періоду «порнея» використовувалося для позначення перелюбу, позашлюбних зв’язків, проституції, інцесту та ідолопоклонства. Воно трапляється у Новому Завіті 25 разів і найчастіше перекладається як «розпуста» або «блуд».

Схоже, що «порнея» в Новому Завіті є загальним позначенням сексуального збочення. Інші грецькі слова використовуються для визначення його конкретних форм, наприклад, перелюбу. Отже, будь-яка участь у сексуальних збоченнях є винятком у твердженні Ісуса про те, що повторний шлюб після розлучення є перелюбом. Якщо одне з подружжя винне в подружній невірності або в якомусь іншому виді сексуального збочення, що призводить до розлучення, то «невинне» подружжя може повторно одружитись, і це не вважатиметься перелюбом.

Однак, будь ласка, зрозумійте, що цей виняток не є вказівкою розлучатись і/або повторно одружуватися. Христос не каже – якщо має місце подружня невірність, то пара повинна обов’язково розлучитися. Він не каже невинному подружжю обов’язково вступати у повторний шлюб, якщо розлучення відбулося через невірність. Щонайбільше Він дає дозвіл на розлучення та повторний шлюб. Ісус у жодному разі не оголошує розлучення і повторний шлюб найкращим або єдиним варіантом. Покаяння, прощення, сімейні консультації та відновлення – в цьому полягає Боже бажання щодо шлюбу, пошкодженого невірністю. Господь може і буде зцілювати будь-який шлюб, в якому обоє віддані Йому й готові слідувати Його Слову.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

За яких винятків Ісус допускає повторний шлюб після розлучення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries