settings icon
share icon
Запитання

Чи існує таке поняття, як колишній християнин?

Відповідь


На це питання є абсолютно чітка й виразна біблійна відповідь. У 1 Івана 2:19 сказано: «Із нас вони вийшли, та до нас не належали. Коли б були належали до нас, то залишилися б з нами; але вийшли, щоб відкрилось, що не всі вони наші». З цього вірша все стає абсолютно зрозумілим – такого поняття, як колишній християнин, не існує. Якщо людина – насправді християнин/-ка, то вона ніколи не відступить від віри: «…коли б були належали до нас, то залишилися б з нами». Якщо ж хтось, хто називає себе християнином, відмовляється від віри, то він не був насправді таким: «…але вийшли, щоб відкрилось, що не всі вони наші». Ні, такого поняття, як колишній християнин, не існує.

Але важливо відрізняти істинного християнина від номінального. Справжній християнин – це людина, яка цілковито повірила в Ісуса Христа як свого Спасителя. Це людина, яка розуміє, що Біблія каже про гріх, про покарання за нього, про те, ким є Ісус, що Він зробив заради нас та як це забезпечує прощення гріхів. Справжній християнин – це людина, яка особисто визнала Ісуса Христа Спасителем, стала новим творінням (2 Коринтянам 5:17) і поступово набуває подоби Христа. Це – людина, що утримується силою Святого Духа (Ефесянам 4:13, 30; 2 Коринтянам 1:22). Такий істинний християнин ніколи не може стати колишнім християнином. Ніхто з тих, хто дійсно і цілковито повірив у Христа як Спасителя, ніколи не відмовиться від Нього. Ніхто з тих, хто насправді осягнув зло гріха, жах його наслідків, любов Ісуса, благодать і милосердя Бога, ніколи не відвернеться від християнської віри.

У цьому світі є багато людей, які називають себе християнами, проте такими не є. Бути християнином – це не одне й те ж, що належати до певної національності чи мати певний колір шкіри. Бути християнином не означає визнавати те, що Ісус був великим учителем, або навіть намагатися дотримуватися Його вчення. Бути християнином означає бути Його представником, послідовником і служителем. Є люди, які мали певний зв'язок із християнською церквою, а потім відмовилися від неї. Існують такі, хто «пробував» Ісуса Христа та не визнав Його своїм Спасителем. Але немає такого поняття, як колишній істинний християнин. Справжній християнин ніколи не відмовиться від віри. Той, хто називав себе християнином, а пізніше відмовився від християнської віри, ніколи не був ним насправді.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існує таке поняття, як колишній християнин?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries