settings icon
share icon
Запитання

Чому Бог послав злого духа, щоб мучити царя Саула?

Відповідь


«І Дух Господній відступився від Саула, а напав його дух злий, посланий від Господа» (1 Самуїла 16:14). Про це також ідеться в 1 Самуїла 16:15-16, 23; 18:10 і 19:9. Саул двічі виявляв прямий непослух Богові (1 Самуїла 13:1-14; 15:1-35), тому Він забрав Свого Духа й дозволив злому духові мучити царя. Можливо, що сатана та демони завжди хотіли атакувати Саула, тепер же Господь просто їм це дозволив.

Це приводить нас до іншого питання: чи посилає Бог злих духів сьогодні, щоб мучити людей? Є приклади, коли люди в Новому Завіті для покарання були віддані сатані або демонам. Господь дозволив Ананію та Сапфірі cповнитися духом сатани для застереження ранньої церкви (Дії 5:1-11). Людина з коринтської церкви скоїла інцест і перелюб, і Бог звелів керівникам «віддати такого сатані», щоб загинуло його грішне тіло, але спаслася душа (1 Коринтянам 5:1-5). Ісус був відведений Духом у пустелю, щоб диявол випробував Його (Матвія 4:1-11). Господь також дозволив ангелу сатани мучити Павла, щоб навчити апостола покладатися на Його благодать і силу, а не стати марнославним через велику кількість отриманої духовної істини (2 Коринтянам 12:7).

Якщо Бог і дозволяє злим духам мучити людей сьогодні, то робить Він це заради нашого блага та Своєї слави (Римлянам 8:28). Незважаючи на те, що демони є злими, вони продовжують перебувати під Його суверенним контролем. Як і у випадку з Йовом, сатана та його слуги можуть робити лише те, що Господь їм дозволяє (Йова 1:12; 2:6). Вони ніколи не діють незалежно від Його влади, досконалої волі та цілей. Якщо віруючі підозрюють, що їх мучать демонічні сили, першою реакцією має бути каяття в будь-якому відомому їм гріху. Потім нам слід просити мудрості, щоб зрозуміти, чого нам слід навчитися в такій ситуації. Потім нам необхідно прийняти те, що Бог допускає в нашому житті, знаючи, що це приведе до зміцнення нашої віри та Його прославлення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог послав злого духа, щоб мучити царя Саула?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries