settings icon
share icon
Запитання

Що таке євангельське християнство?

Відповідь


Євангельське християнство – це достатньо широкий термін, що використовується для опису руху в протестантизмі, який характеризується значною увагою до особистих стосунків з Ісусом Христом. Ці стосунки починаються, коли людина отримує прощення Христа та духовно відроджується. Прихильники цих переконань називаються євангельськими християнами.

Слово «євангелізм» походить від грецьких слів «євангеліон», що означає «добра звістка», і «євангелізомай», що означає «проголошувати як добру звістку». Ця добра звістка полягає в тому, що «…Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням, і що з'явився Він Кифі, потім Дванадцятьом» (1 Коринтянам 15:3-5). Євангельське християнство базується на цій звістці – Євангелії Христа – та проповіді про неї.

Євангельське християнство бере початок від протестантської Реформації, коли Біблія стала доступною для людей. Раніше забуті істини Святого Письма заново відкривалися та вивчалися. Однак євангельське християнство зародилось як рух лише після великого пробудження 18-19 століть в Європі та Америці. Як і під час Реформації, євангельський рух і його увага на особистих стосунках з Ісусом Христом додали нової сили тлумаченню та застосуванню Божого Слова. Це триває і досі, хоча даний термін став застосовуватися невірно.

Традиційно євангельське християнство було теологічно консервативним. Але ця характерна риса дедалі більше розмивається. Сучасне застосування цього терміну вже не обмежується народженими згори християнами чи тими, хто вважається консерватором або фундаменталістом. Фактично, євангельське християнство іноді прирівнюють до протестантизму загалом, ліберального та будь-якого іншого. На жаль, євангельське християнство на даний час найчастіше ототожнюється з консервативною політикою. І хоча відповідний світогляд часто приводить до консервативних політичних поглядів, політика, безумовно, не є об'єктом істинних євангельських християн.

Отже, визначення євангельського християнства змінюється в очах усього світу. Проте істинна його сутність полягає в проголошенні євангельської звістки як на словах, так і у вчинках. Для євангельських християн не існує вищого покликання, ніж жити та ділитися цією звісткою й істиною про Божу любов.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке євангельське християнство?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries