settings icon
share icon
Запитання

Як вічність у пеклі може бути справедливим покаранням за нетривале людське життя у гріху?

Відповідь


Біблія повідомляє, що пекло вічне (Матвія 25:46). Багато людей сумніваються у справедливості цього. Вони питають: як Бог може карати людину протягом вічності всього лиш за відносно нетривале людське життя у гріху. Як нетривале життя грішника може призвести до нескінченного покарання?

Є два біблійні принципи, які чітко називають вічність у пеклі справедливим покаранням за гріхи, незалежно від того, скільки тривало земне життя людини.

По-перше, Святе Письмо проголошує, що весь гріх спрямований проти Бога (Псалом 51:6). Міра покарання частково залежить від об'єкта злочину. У людському суді напад на людину зазвичай призводить до штрафу та, можливо, тюремного ув'язнення. Водночас напад на президента або прем'єр-міністра країни, мабуть, призведе до довічного ув'язнення. І це незважаючи на те, що злочин був разовою, а не постійною дією. Бог нескінченно вище за будь-яку людину. Наскільки ж наші злочини заслуговують на більше покарання з огляду на той факт, що вони спрямовані проти Нього Самого (Римлянам 6:23)?

По-друге, ідея про те, що ми перестаємо грішити після смерті, не підтверджується в Біблії. Невже ті, хто потрапляє в пекло, можуть раптово стати безгрішними та досконалими? Ні. Ті, хто увійде у вічність без Христа, будуть «закріплені» у своєму гріху. Жорстокосердий буде вічно жорстокосердим. У пеклі буде «плач і скрегіт зубів» (Матвія 25:30; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), а не розкаяння. Грішники там будуть віддані на поталу своїй природі; вони протягом усієї вічності залишатимуться зараженими гріхом, злими, аморальними й розбещеними істотами – навіки невикупленими та невідродженими. Вогняне озеро буде місцем вічного повстання проти Бога, навіть під час суду за це повстання (Об'явлення 20:14-15, пор. з 16:9, 11). Неспасенні люди грішать не лише протягом 70, 80, 90 або 100 років. Вони грішать усю вічність.

Усе зводиться до наступного: якщо людина бажає навіки відокремитися від Бога, Він виконає це бажання. Віруючі – це ті, хто каже Господу: «Нехай буде Твоя воля». Невіруючі – це ті, до кого Бог каже: «Нехай буде ваша воля». Воля неспасенних полягає у відмові від спасіння через Ісуса Христа та залишенні в гріху; Господь «вшанує» це рішення (і його наслідки) на всю вічність.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як вічність у пеклі може бути справедливим покаранням за нетривале людське життя у гріху?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries