settings icon
share icon
Запитання

Яким є християнський погляд на заручини?

Відповідь


У Біблії описані три кроки, які ізраїльтяни мали зробити, вступаючи у шлюб. Спочатку родинам потрібно було погодитися на об’єднання, а потім про це оголошували публічно. Відтоді пара вважалася зарученою. І нарешті вони офіційно одружувались і починали жити разом. Це нагадує сучасні заручини, за винятком того, що наше суспільство не вважає їх чимось серйозним, як це було тоді. Коли єврейська пара обручалась у біблійні часи, вони вже були пов’язані між собою угодою, яку можна було скасувати лише через смерть або розлучення.

Усі християни, що розглядають шлюб, мають усвідомлювати глибину такого зобов’язання та не ставитися до нього легковажно. Бог бажає, аби шлюб був довічним зобов’язанням, а не тимчасовою домовленістю. У Біблії про шлюб написано наступне: «Ось тому залишить чоловік свого батька й матір і з’єднається зі своєю дружиною, і будуть двоє одним тілом, так що вони вже не двоє, а одне тіло. Отже, що Бог поєднав, те людина хай не розлучає!» (Марка 10:7-9; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Перш ніж заручитися, християнам слід мати чітке розуміння людини, з якою вони можуть вступити в шлюб. Біблія застерігає, що християни не можуть об’єднуватися й гармонійно жити з невіруючими (2 Коринтянам 6:14-15). Об’єднання з невіруючими майже гарантує, що християни віддаляться від Христа, оскільки, як написано у Святому Письмі, «погане товариство псує добрі звичаї» (1 Коринтянам 15:33). Єдиний спосіб закласти богоугодну, надійну основу для шлюбу – бути надійно вкоріненими у своїй вірі та переконатися, що потенційний партнер настільки ж відданий Господу.

Християни мають вести своє життя з Богом у ролі режисера. Він бажає брати участь у кожному аспекті нашого життя, включаючи те, з ким ми одружуємося. Чітке розуміння Божого Слова та розвиток особистих стосунків із Ним через молитву та покору керівництву Святого Духа – це перший і найважливіший крок у визначенні Його волі щодо нас. Світські поради щодо побачень і заручин слід розглядати лише у світлі Господніх істин з Біблії. Якщо ми шукатимемо Його волю в усьому, що робимо, то Він вирівняє наші шляхи (Притчі 3:5-6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яким є християнський погляд на заручини?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries