settings icon
share icon
Запитання

Чи згадує Біблія про Росію у контексті подій останнього часу?

Відповідь


Із гучним поверненням Росії у світові новини багато людей задається питанням, чи мають недавні події у Східній Європі відношення до пророцтва про останній час, і якщо так, то яким чином. Дискусії точаться, в основному, довкола древнього пророцтва Єзекіїля: “І було мені слово Господнє таке: Сину людський, зверни своє обличчя до Ґоґа, краю Маґоґа, князя Рошу, Мешеху та Тувалу, і пророкуй на нього та й скажеш: Так сказав Господь, Ось Я проти тебе, Ґоґу, княже Рошу, Мешеху та Тувалу!” (Єзекіїля 38:1-3). Ключем до повного розуміння даного пророцтва є визначення того, що означає “Ґоґ”, “Маґоґ”, “Мешех” та “Тувал”.

Ґоґ є особистістю. Ким би він не був, він походить із землі Маґоґа і є вождем Рошу, Тувалу та Мешеху, а також конфедерації інших націй: Парас, Куш і Пут, Ґомер і Тоґарма (Єзекіїля 38:5-6). І ким би він не був, він будуватиме плани щодо нападу на мирний народ, який нічого не підозрює, тобто Ізраїль (вірші 11, 14, 18). Однак, незважаючи на плани Ґоґа, Господь Бог виступить проти нього та завдасть йому поразки (Єзекіїля 38:4, 19-23; 39:3-5).

Маґоґ – це місцевість “із північних кінців” з позиції Ізраїлю (Єзекіїля 38:15; 39:2). Більшість тлумачів Біблії зв’язують Маґоґ із Росією – справді, Росія розташована на північ від Ізраїлю, аж до полярного кола. Згідно з цією позицією, “Рош” також стосується Росії, “Мешех” – це або Москва, або народи, що проживають на північ від Чорного моря (території південної Росії та України), а “Тувал”, який завжди в Біблії згадується разом із Мешехом, визначається як місто в Сибіру або територія в центральній Туреччині.

Інші вважають, що “Маґоґ” є загальним терміном, що використовувався у дні Єзекіїля для визначення варварів, що проживали довкола Чорного та Каспійського морів. Незалежно від точного розташування Маґоґа, Тувалу та Мешеху, немає сумнівів, що загальна територія включає частини Росії та колишнього Радянського союзу, а також, можливо, деяких арабських країн.

Отже, так – Біблія говорить про Росію у зв’язку з останнім часом, хоча і не використовує її сучасної назви. Немає сумнівів, що розділи 38-39 книги Єзекіїля стосуються нації, що виходить із північної Азії, щоб напасти на Ізраїль. Після завершення холодної війни Росія втратила статус супердержави, роблячи неможливим виконання пророцтва Єзекіїля в очах багатьох людей. Тим не менше, недавні події продемонстрували, що Росія знову набирає силу, і багато хто вважає, що вторгнення у Крим є лише першим кроком у плані Росії щодо відновлення домінування на своїй півкулі. Цікаво також відзначити, що в радянські часи Москва була тісно зв’язана з деякими мусульманськими країнами, що перебували в протистоянні з Ізраїлем. Після розпаду Радянського союзу Росія продовжувала підтримувати зв’язки з мусульманським світом.

Згідно з Біблією, прийде час, коли Росія, в союзі з деякими іншими державами, збере величезну армію проти Ізраїлю з метою спустошення юдейської землі. Нації, що підтримають Росію в цьому військовому намірі – це Парас (сучасний Іран), Куш (сучасний Судан), Пут (сучасна Лівія), Ґомер (частина сучасної Туреччини) і Тоґарма (інша частина сучасної Туреччини або, можливо, Сирія). Більшість цих націй є сьогодні воєнізованими ісламськими державами з вираженою ненавистю до Ізраїлю. Єзекіїль каже, що коли агресори вирушать проти Ізраїлю, то ряд інших націй (“Шева та Дедан, і купці Таршішу”) будуть протестувати, як і “всі левчуки його” – можливо, колонії (Єзекіїля 38:13). Шева та Дедан зв’язані з територіями північної Африки. Таршіш може бути назвою Іспанії (що колонізувала значну частину Південної Америки), Британії (що колонізувала Сполучені Штати) або якоїсь іншої держави у східній Африці. Протести проти агресії Маґоґа, тим не менше, не будуть сприйняті, і вторгнення продовжиться.

Деякі дослідники переконані, що ця війна стане однією з подій, що вестимуть до початку Лихоліття. Інші вважають, що вона відбудеться ближче до середини Лихоліття, оскільки Ізраїль житиме безпечно, “усі вони сидять в осадах без муру, і нема в них засува та воріт” (Єзекіїля 38:11) – іншими словами, Ізраїль у той час почуватиме себе в безпеці, можливо, завдяки договору, підписаному з Антихристом (Даниїла 9:27). У будь-якому випадку, ця битва відрізняється від Армагедонської, що матиме місце наприкінці Лихоліття.

Бог обіцяє знищити армію Ґоґа: “І буду судитися з ними моровицею та кров’ю, і пущу заливний дощ та камінний град, огонь та сірку на нього та на відділи його, та на численні народи, що з ним” (Єзекіїля 38:22). Тіла ураженої армії Маґоґа будуть поховані, але лише саме поховання займе дев’ять місяців (Єзекіїля 39:12, 14). Цей надприродній суд збереже Ізраїль та наверне багато сердець до Бога: “І звеличуся, і покажу Свою святість, і буду пізнаний на очах численних народів, і вони пізнають, що Я Господь!” (Єзекіїля 38:23). Багато людей будуть врятовані під час Лихоліття (Об’явлення 7), і виконання 38-39 розділів Єзекіїля буде одним із засобів, за допомогою яких Бог відкриватиме Себе людям.

Багато чого стосовно пророцтва Єзекіїля, включаючи час цих подій, ми не знаємо напевне. Тим не менше, очевидно, що Росія буде задіяна і насправді в останній час поведе лігу народів з метою захоплення ізраїльської землі. Пророк Єзекіїль утішає Ізраїль, як це робив Мойсей багато століть до нього: “Господь, Бог ваш, Він Той, що йде з вами воювати для вас з вашими ворогами, щоб спасти вас!” (Повторення Закону 20:4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи згадує Біблія про Росію у контексті подій останнього часу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries