settings icon
share icon
Запитання

Яка роль Ізраїлю в останній час?

Відповідь


Щоразу, коли в Ізраїлі чи навколо нього виникає конфлікт, багато хто розглядає це як ознаку останнього часу. Проблема в тому, що ми, зрештою, можемо втомитися від конфліктів Ізраїлю і не зрозуміти, коли відбудуться справді значущі події. Сьогоднішні конфлікти в Ізраїлі не обов’язково є ознаками останнього часу.

Конфлікти в Ізраїлі відбувалися протягом усього його існування як нації. Чи були це єгиптяни, амаликяни, мидіяни, моавитяни, аммонітяни, аморитяни, филистимляни, ассірійці, вавилоняни, перси, римляни – Ізраїль завжди був переслідуваний сусідніми народами. Чому це відбувалося? Згідно з Біблією – тому, що в Бога є особливий план щодо цього народу, а сатана хоче порушити його. Диявол ненавидить Ізраїль і, особливо, ізраїльського Бога – ось причина, з якої сусіди Ізраїлю завжди хотіли його знищити. Сеннахірим, цар ассірійський, Аман, перський князь, Гітлер, лідер нацистської Німеччини, чи Рухані, президент Ірану – спроби і погрози цілковито знищити Ізраїль завжди зазнаватимуть невдачі. Гнобителі Ізраїлю будуть приходити й відходити, і це триватиме до Другого приходу Христа. Отже, конфлікт в Ізраїлі не є надійним показником останнього часу.

Однак у Біблії сказано, що в останній час в Ізраїлі відбудеться жахливий конфлікт. Саме тому даний період часу є відомий як «велике горе» і «час, скрутний для Якова» (Матвія 24:21; Єремії 30:7; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Ось що говориться в Біблії про Ізраїль у період останнього часу:

Відбудеться масове повернення євреїв на землю Ізраїлю (Повторення Закону 30:3; Ісаї 43:6; Єзекіїла 34:11-13; 36:24; 37:1-14).

Антихрист укладе договір з Ізраїлем на один «тиждень» (Ісаї 28:18; Даниїла 9:27).

Храм в Єрусалимі буде відновлений (Матвія 24:15; 2 Солунянам 2:3-4; Об’явлення 11:1).

Антихрист порушить договір з Ізраїлем, і в усьому світі почнеться переслідування євреїв (Даниїла 9:27; 12:1, 11; Захарії 11:16; Матвія 24:15, 21; Об’явлення 12, 13). Відбудеться вторгнення до Ізраїлю (Єзекіїла, розділи 38-39).

Ізраїль нарешті визнає Ісуса своїм Месією (Захарії 12:10). Він буде відновлений і знову зібраний разом (Єремії 33:7; Єзекіїла 11:17; Римлянам 11:26).

В Ізраїлі сьогодні неспокійно. Його переслідують, він знаходиться в оточенні ворогів – Сирії, Лівану, Йорданії, Саудівської Аравії, Ірану, ХАМАСу, ісламського джихаду, «Хезболли» тощо. Але ця ненависть і переслідування Ізраїлю є лише натяком на те, що станеться в останній час (Матвія 24:15-21). Останній етап переслідування почався, коли Ізраїль був відновлений як нація у 1948 році. Багато дослідників біблійних пророцтв вважали шестиденну арабо-ізраїльську війну 1967 р. «початком кінця». Чи свідчить те, що відбувається сьогодні в Ізраїлі, що кінець близько? Так. Чи обов’язково це означає, що кінець близько? Ні. Краще за всіх сказав Сам Ісус: «Стережіться, щоби хтось вас не ввів у оману ... Ви почуєте про війни і про чутки воєнні. Глядіть, не жахайтеся, бо має так статися; але це ще не кінець» (Матвія 24:4-6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яка роль Ізраїлю в останній час?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries