settings icon
share icon
Запитання

У чому ключ до ефективної молитви?

Відповідь


Кожна людина бажає, щоб її молитви були «ефективними», – іноді настільки, що, зосереджуючись на «результатах» своїх молитов, ми забуваємо про найбільший привілей, який маємо в молитві. Сам факт, що такі люди, як ми, можуть звертатися до Творця Всесвіту, вже є дивовижним. Ще більш вражаючим є те, що Він чує нас і діє від нашого імені! Перше, що нам необхідно зрозуміти щодо ефективної молитви, – це те, що наш Господь і Спаситель Ісус Христос постраждав і помер на хресті, щоб ми отримали можливість наближатися до престолу благодаті, поклонятися й молитися Небесному Отцеві (Євреям 10:19-25).

Хоча в Біблії міститься багато порад щодо того, як поглибити наші стосунки із Творцем, ефективна молитва швидше стосується людини, що звершує молитву, ніж того, «як» їй слід молитися. Святе Письмо говорить, що «дуже могутня ревна молитва праведного!» (Якова 5:16); «Бо очі Господні – до праведних, а вуха Його – до їхніх прохань» (1 Петра 3:12; Псалом 33:18), «а молитва невинних – Його уподоба» (Приповісті 15:8). Молитва врятувала праведника Даниїла від левів у ямі (Даниїла 6:11, 23-24), а в пустелі Божий обраний народ користувався тим, що Мойсей мав близькі стосунки із Господом (Вихід 16-17). Палкі та смиренні молитви безплідної Анни привели до народження пророка Самуїла (1 Самуїла 1:20), а від молитов апостола Павла навіть здригалася земля (Дії 16:25-26). Очевидно, що ревні молитви Божих праведних дітей можуть здійснити чимало (Числа 11:2).

Нам слід упевнитися, що наші молитви відповідають Божій волі. «І оце та відвага, що ми маємо до Нього, – що коли чого просимо згідно з волею Його, то Він слухає нас» (1 Івана 5:14). Молитися згідно з Божою волею – це, насправді, означає молитися відповідно до того, чого хотів би Він, а Його бажання відкриваються нам у Біблії. Якщо ж ми не знаємо, про що молитися, то Павло нагадує, що, будучи дітьми Бога, ми можемо покладатися на заступництво Святого Духа, тому що «Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих» (Римлянам 8:27). Оскільки Дух Божий знає Господні наміри, то молитва Духа завжди відповідатиме Його волі.

Крім того, молитва – це те, що віруючі мають робити «безперестанку» (1 Солунянам 5:17). В Євангелії від Луки 18:1, наприклад, нам сказано, що ми маємо «молитися завжди, і не занепадати духом». Також, коли ми звертаємося зі своїми проханнями до Бога, нам слід молитися з вірою (Якова 1:6; Марка 11:22-24), з подякою (Филип’янам 4:6), прощаючи інших (Марка 11:25), в ім’я Христа (Івана 14:13-14) і з праведним серцем (Якова 5:16). Саме сила нашої віри, а не тривалість молитов, угодна Тому, до Кого ми звертаємося, – немає змісту вражати Бога своїм красномовством чи знаннями. Зрештою, Він знає, чого ми потребуємо, ще до того, як ми про це попросимо (Матвія 6:8).

Молячись, ми маємо переконатися, що в наших серцях немає невисповіданих гріхів, оскільки це, без сумніву, буде серйозною перешкодою для ефективної молитви. «Бо то тільки переступи ваші відділювали вас від вашого Бога, і ваші провини ховали обличчя Його від вас, щоб Він не почув» (Ісаї 59:2; Псалом 65:18). На щастя, «коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Івана 1:9).

Іншою перешкодою для ефективних стосунків із Богом є молитва, що містить егоїстичні бажання й неправильні мотиви. «Прохаєте – та не одержуєте, бо прохаєте на зле, щоб ужити на розкоші свої» (Якова 4:3). Відкидання Божого покликання чи ігнорування Його порад (Приповісті 1:24-28), поклоніння ідолам (Єремії 11:11-14) або «затикання вух» до благань нужденних (Приповісті 21:13) є додатковими перепонами для ефективного молитовного життя.

Ефективна молитва є засобом для зміцнення наших стосунків із Небесним Отцем. Коли ми вивчаємо й додержуємося Його Слова, а також прагнемо догодити Йому, то той же Бог, Який змусив затриматися сонце через молитву праведника (Ісуса Навина 10:12-13), запрошує нас упевнено приходити до престолу благодаті та молитися про Його милість і допомогу в наших потребах (Євреям 4:16).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

У чому ключ до ефективної молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries