settings icon
share icon
Запитання

Якими є обов’язки дияконів у церкві?

Відповідь


Якими є обов’язки пресвітерів у церкві?

Відповідь: У Біблії викладено, принаймні, п’ять обов’язків або вимог до пресвітерів:

1. Сприяти врегулюванню суперечок у церкві. Коли Павло та Варнава перебували в Антіохії (Сирія), «деякі, прийшовши з Юдеї, навчали братів: Якщо ви не будете обрізані за звичаєм Мойсея, не зможете спастися! Коли ж виникло протистояння і чималі диспути Павла та Варнави з ними, то постановили, аби Павло й Варнава та деякі інші з них пішли до апостолів і старших у Єрусалим із цим питанням» (Дії 15:1-2; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Спірне питання, яке викликало запеклі дискусії, було передане для вирішення апостолам і пресвітерам. Цей уривок навчає, що вирішувати такі справи мали пресвітери.

2. Молитися за хворих. «Як хтось між вами хворіє, нехай покличе пресвітерів Церкви, і хай помоляться над ним, намастивши його олією в Ім’я Господнє» (Якова 5:14). Пресвітер, що відповідає вимогам Біблії, живе благочестивим життям, «бо має велику силу ревна молитва праведного» (Якова 5:16). У молитві необхідно просити про здійснення Господньої волі, і робити це мають пресвітери.

3. Смиренно керувати церквою. «Як співпресвітер і свідок Христових страждань, співучасник слави, що має відкритися, я прошу пресвітерів, які є між вами: пасіть те Боже стадо, що є у вас; наглядайте не з примусу, а добровільно, по-Божому; не задля ненаситної жадоби користі, а з ревності; не як ті, хто панує над спадком, але як ті, хто сам є прикладом для стада; і коли з’явиться Архипастир, одержите нев’янучий вінець слави» (1 Петра 5:1-4). Пресвітерам, призначеним керівниками Божої церкви, доручено нести відповідальність за віруючих і вони не мають прагнути особистої вигоди, але добровільно служити й «пасти стадо».

4. Оберігати духовне життя пастви. «Слухайтеся ваших наставників, підкоряйтеся їм, тому що вони дбають про ваші душі, оскільки мають дати звіт. Хай же вони роблять це з радістю, а не з зітханням, адже це для вас не корисне» (Євреям 13:17). У цьому вірші слово «пресвітери» конкретно не згадується, але його контекст говорить про церковних керівників. Вони є відповідальними за духовне життя церкви.

5. Молитися й навчати Слову. «Скликавши громаду своїх учнів, дванадцятеро сказали: Не годиться нам, облишивши Боже Слово, прислуговувати при столах. Виберіть, брати, з-поміж вас сімох надійних мужів, сповнених [Святого] Духа та мудрості, і ми поставимо їх на це служіння. Ми ж постійно перебуватимемо в молитві та служінні слова!» (Дії 6:2-4). Це стосується апостолів, але ми бачимо з 1 Петра 5:1, що Петро був і апостолом, і пресвітером. Вищевказаний вірш також демонструє різницю між обов’язками пресвітера та диякона.

Простіше кажучи, пресвітери повинні бути миротворцями, воїнами молитви, вчителями, керівниками, що дають належний приклад, і особами, які приймають рішення. Вони мають проповідувати й навчати лідерів церкви. Слід прагнути досягнення такого становища, але не сприймати його легковажно, що видно з попередження: «Брати мої, хай не буде багато таких, які стають учителями, знаючи, що приймемо більший осуд» (Якова 3:1).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими є обов’язки дияконів у церкві?
© Copyright Got Questions Ministries