settings icon
share icon
Запитання

Що таке дуалізм?

Відповідь


У теології ідея дуалізму означає, що існують два окремих буття – добро та зло, які мають рівну силу. У «християнському» дуалізмі Бог представляє добро, а диявол – зло.

Тим не менше, істина полягає в тому, що, хоча сатана має певну силу, він не може зрівнятися із всемогутнім Богом, оскільки був створений Ним як ангел (Ісаї 14:12–15; Єзекіїля 28:13–17). Святе Письмо говорить: «Ви, дітоньки, від Бога, і ви перемогли їх, бо більший Той, Хто у вас, ніж той, хто у світі» (1 Івана 4:4). Згідно з Біблією, дуалізму не існує – немає двох протилежних та рівних сил, які називаються добром і злом. Добро, представлене всемогутнім Богом, без жодних сумнівів, є наймогутнішою силою у всесвіті. Зло, представлене дияволом, є меншою силою, яка не може зрівнятися з добром. Зло буде переможене щоразу в кожній битві з добром, тому що Бог, Який являє добро, всемогутній, у той час як зло, представлене дияволом, таким не є.

Якщо будь-яка доктрина зображує добро та зло як дві рівні сили, то вона суперечить біблійній позиції. Оскільки сатана не був і ніколи не буде рівним Богові, то будь-яку доктрину, що стверджує протилежне, можна назвати хибною. Той факт, що диявол був вигнаний з небес за спробу зрівнятися з Богом, не означає, що він покинув спроби стати рівним або вищим за Бога, як доведено базовими принципами дуалізму, що виникли з філософії людської мудрості.

Дуалізм не може існувати в якій-небудь частині нашого всесвіту. Є лише одна переважаюча сила, і цією силою є Всемогутній Бог, як ми знаємо з Біблії. Згідно з біблійними доказами, існує лише одна сила, що є всемогутньою, – не дві. Таким чином, будь-яка дуалістична доктрина, яка стверджує, що існує дві рівних сили (добро та зло), є фальшивою.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке дуалізм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries