settings icon
share icon
Запитання

Що таке подвійне передвизначення?

Відповідь


Подвійне передвизначення – це переконання в тому, що Бог створює деяких людей із метою відправити їх у пекло. Чи є ця концепція біблійною? Нам слід розглянути це питання з позиції Послання до Римлян. У ньому переважають дві теми. Перша – Божа праведність. Євангельська звістка розкриває її (Римлянам 1:16-17). Істина Євангелія проголошує людину праведною перед Богом через віру (Римлянам 4-5). Центральна особа Євангелія – Ісус Христос – дозволяє людині бути праведною (Римлянам 6-7). А послання Євангелія вказує людині, як вести праведне життя (Римлянам 12).

Інша тема у Посланні до Римлян – це гнів. Божий гнів був спрямований – і спрямовується – на всі гріховні дії (Римлянам 1:18). Людство знає про Бога, проте нехтує Ним у своїх думках і вчинках (Римлянам 1:21-22). Тому гнів Господа виражається в тому, що людина отримує можливість жити, як їй заманеться (Римлянам 1:24, 26, 28), – без Бога це призводить до саморуйнування (Римлянам 1:28-32). Людина відкидає Господа Всесвіту і Він у відповідь полишає її. Тільки Його особисте втручання може змінити руйнівний шлях, на якому людина опиняється, тримаючись гріха.

Далі ми читаємо текст у Римлянам 9:22: «Тож Бог, бажаючи показати гнів і виявити могутність Свою, щадив із великим терпінням посудини гніву, що готові були на погибіль». Багато людей вважають – ці слова навчають, що Господь створив певні посудини для Свого гніву. Проте зміст вірша полягає в іншому. Вище ми читаємо, що людство вже зазнало Його гніву. Воно само дійшло до знищення. Бог «щадить» ці посудини – посудини, які самі приготувалися до знищення, бо вони не полишать свій гріх і не навернуться до Нього.

Зверніть увагу на наступний вірш – Римлянам 9:23: «І щоб виявити багатство слави Своєї на посудинах милосердя, що їх приготував на славу». Зауважте, що Бог заздалегідь обрав певних людей Собі на славу. Інакше кажучи, ще до заснування світу Він обрав Своїх дітей для власної слави (див. Ефесянам 1:4). Тут не сказано, що Господь обрав людей для прокляття чи призначив їх на гнів. Біблія ніде не каже про подвійне передвизначення і що Він обирає деяких людей для пекла, а інших – для небес. Ті, хто зазнає Його гніву, перебувають у такому становищі, бо самі відкинули Його. Ті ж, хто має Божу праведність, перебувають у такому становищі, бо Він обрав їх як Своїх дітей.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке подвійне передвизначення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries