settings icon
share icon
Запитання

Що таке догматичне богослов'я?

Відповідь


Догматичне богослов'я отримало свою назву від грецького та латинського слова «догма», яке в даному контексті просто означає «доктрина або доктрини, підтверджені формально та авторитетно». У принципі, догматичне богослов'я означає офіційне богослов'я, визнане церковною організацією, наприклад, Римо-католицькою церквою, Нідерландською реформатською церквою тощо.

І хоча вважається, що термін «догматичне богослов'я» був уперше використаний 1659 року в назві книги Л. Рейнхардта, він став ширше вживатися після Реформації та застосовувався для позначення принципів віри, офіційно сформульованих церквою. Вдалим прикладом догматичного богослов'я є доктринальні вирази або догми, викладені ранніми церковними соборами в прагненні вирішити богословські проблеми й виступити проти єретичних учень. Догми церковних соборів вважались авторитетними та обов'язковими для всіх християн, оскільки церква офіційно підтвердила їх. Одна з цілей догматичного богослов'я – надати можливість церковному органу визначати й передавати доктрини, які вважаються необхідними для християнства і які, в разі заперечення, визначатимуть єресь.

Догматичне богослов'я деколи плутають із систематичним богослов'ям, а інколи ці два терміни використовуються як взаємозамінні. Проте між ними існують тонкі, але важливі відмінності. Аби зрозуміти різницю між систематичним і догматичним богослов'ям, важливо зазначити, що термін «догма» підкреслює не лише твердження зі Святого Письма, але й церковну, авторитетну підтримку цих тверджень. Фундаментальна відмінність між систематичним і догматичним богослов'ям полягає в тому, що систематичне богослов'я не вимагає офіційного схвалення з боку церкви, а богослов'я догматичне безпосередньо пов'язане з конкретною церковною організацією чи конфесією. Догматичне богослов'я зазвичай розглядає ті ж доктрини та часто використовує той же план і структуру, що й систематичне богослов'я, але робить це з позиції, визначеної певною конфесією або церквою.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке догматичне богослов'я?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries