settings icon
share icon
Запитання

Чи існує сатана?

Відповідь


Біблія прямо повідомляє нам про існування сатани. Серед іншого він описаний як ворог людини (Буття 3:15), «батько неправді» (Івана 8:44) і наш обвинувач (Об'явлення 12:10). Саме ім'я «сатана» означає «супротивник». В Ісаї 14:12-17 пояснюється, що спочатку він був ангельською істотою, але забажав пошани та поклоніння, належних лише Богові, і був скинений з небес (див. також Єзекіїля 28:11-17).

Після свого вигнання (разом з ангелами, що повстали з ним), сатана поставив собі за мету протистояти Господу та підштовхнути до повстання всіх людей. Він має певну владу в цьому світі: його називають «богом цього віку» (2 Коринтянам 4:4) та «князем, що панує в повітрі» (Ефесянам 2:2). Ось чому нам сказано: «Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник – диявол – ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого» (1 Петра 5:8).

Один зі способів, за допомогою яких сатана успішно завдає шкоди нашому життю, – це обман. Вводячи нас в оману щодо того, ким є Бог, ким є ми і ким є він сам, сатана здобуває силу та владу над нашим життям. Заперечення його існування – це один із найдієвіших видів обману, які він нашіптує.

При створенні Бог дав людству владу над землею (Буття 1:28). Коли Адам і Єва свідомо не послухалися Господа, вони відмовилися від деяких своїх прав; послухавши сатану, вони підкорилися йому. Проте на хресті Ісус позбавив сатану цієї влади: «Тепер суд цьому світові. Князь світу цього буде вигнаний звідси тепер» (Івана 12:31). «Тому-то з'явився Син Божий, щоб знищити справи диявола» (1 Івана 3:8). Він більше не має влади над тими, хто у Христі, крім тих випадків, коли ми самі надаємо йому цю владу, вірячи його обману.

Багато невірної інформації про сатану походить із Голівуду та інших хибних джерел. Украй важливо, щоб ми зверталися до Біблії за правдою з цього та інших питань. Святе Письмо прямо каже нам, що сатана існує; воно також повідомляє, як він діє. У нас немає підстав боятися його, бо його сила безмірно поступається силі Божій, але Біблія застерігає нас не бути наївними в духовній боротьбі (Ефесянам 6:10-18). Ключ – у покорі Богу та опорі дияволу (Якова 4:7), знаючи, що Ісус остаточно переміг його на хресті та що його кінець – вічна кара – гарантований (Об'явлення 19:20).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існує сатана?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries