settings icon
share icon
Запитання

: Що таке спасіння? Якою є християнська доктрина щодо спасіння?

Відповідь


Спасіння – це звільнення від небезпеки або страждань. Врятувати – означає звільнити або захистити. Це слово несе ідею перемоги, миру чи захисту. Іноді Біблія використовує слова «спасенний» або «спасіння» щодо тимчасового, фізичного звільнення, як, наприклад, звільнення Павла з темниці (Филип’янам 1:19).

Однак набагато частіше слово «спасіння» стосується вічного, духовного звільнення. Коли у місті Филипи Павло говорив тюремному наглядачеві, що той мав бути спасенний, він мав на увазі вічну долю тюремника (Дії 16:30–31). Ісус порівнював спасіння із входженням у Царство Боже (Матвія 19:24–25).

Від чого ми рятуємося? Згідно з християнською доктриною спасіння, ми рятуємося від «гніву», тобто від Божественного суду над гріхом (Римлянам 5:9; 1 Солунянам 5:9). Гріх відокремив нас від Бога, а результатом гріха є смерть (Римлянам 6:23). Біблійне спасіння означає наше звільнення від наслідків гріха, тобто має на увазі видалення гріха.

Хто здійснює спасіння? Тільки Бог може видалити гріх і звільнити нас від покарання за нього (2 Тимофію 1:9; Титу 3:5).

Яким чином Бог здійснює спасіння? Згідно з християнською доктриною щодо спасіння, Бог урятував нас через Христа (Івана 3:17). Точніше, смерть Ісуса на хресті та Його подальше воскресіння забезпечили нам спасіння (Римлянам 5:10; Ефесянам 1:7). Святе Письмо чітко зазначає, що спасіння є благодатним, незаслуженим Божим даром (Ефесянам 2:5, 8), доступним лише через віру в Ісуса Христа (Дії 4:12).

Яким чином ми отримуємо спасіння? Ми спасаємося через віру. По-перше, ми маємо почути Євангеліє – Радісну Звістку про смерть і воскресіння Христа (Ефесянам 1:13). Далі, ми маємо повірити – повністю покластися на Господа Ісуса (Римлянам 1:16). Це включає покаяння, зміну розуміння гріха та Христа (Дії 3:19), а також визнання імені Господа (Римлянам 10:9–10, 13).

Якщо дати визначення християнській доктрині про спасіння, то воно звучатиме так: «Звільнення з Божої благодаті від вічного покарання за гріх, що дається тим, хто прийняв у вірі Божі умови покаяння та віру в Господа Ісуса». Спасіння доступне лише через Ісуса (Івана 14:6; Дії 4:12) і залежить тільки від Бога.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

: Що таке спасіння? Якою є християнська доктрина щодо спасіння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries