settings icon
share icon
Запитання

Що таке диспенсаціонізм і чи відповідає він Біблії?

Відповідь


Диспенсаціонізм – це теологічна система, яка має дві основні характеристики: 1) послідовне, буквальне тлумачення Святого Письма, особливо біблійних пророцтв; 2) розмежування ролі Ізраїлю і Церкви у Божественному плані.

1. Прихильники диспенсаціонізму стверджують, що їх принцип герменевтики полягає в буквальному тлумаченні. «Буквальне тлумачення» означає надання кожному слову того значення, яке воно зазвичай має у щоденному використанні. Символи і мовні звороти за цим методом тлумачаться прямо, і вони в жодному разі не повинні суперечити буквальному тлумаченню. Навіть символізми і фігуральні вирази містять у собі буквальне значення.

Існує щонайменше дві причини, чому це є найкращим методом тлумачення Святого Письма. По-перше, з філософської точки зору, ціль самої мови потребує, щоб ми тлумачили її буквально. Мова була дана Богом, аби спілкуватися з людиною. Друга причина – біблійна. Кожне пророцтво про Ісуса Христа у Старому Заповіті сповнилося буквально. Народження, служіння, смерть і воскресіння Ісуса – все це відбулося так, як і було передбачено у Старому Заповіті. У Новому Заповіті немає символічного виконання цих пророцтв. Це є переконливим доказом на користь буквального методу тлумачення. Якщо він не буде використовуватись у вивченні Біблії, то об’єктивного стандарту, згідно з яким можна розуміти Біблію, просто не існуватиме. Кожна людина буде тлумачити Біблію так, як їй це підходить. Біблійне вчення обмежиться виразом: «Цей текст говорить мені…». Сумно, але вже сьогодні це стало майже звичним для так званого біблійного тлумачення.

2. Диспенсаціональна теологія стверджує, що існують дві групи Божих людей: Ізраїль і Церква. Диспенсаціоністи вважають, що спасіння завжди досягалося вірою (в Бога – у Старому Заповіті, а в Новому – конкретно у Бога Сина). Диспенсаціоністи також вважають, що Церква не замінила Ізраїль у Божественному плані і що старозавітні обітниці, дані Ізраїлю, не були перенесені на Церкву, а будуть виконані у тисячолітній період, згаданий у 20-му розділі книги Об’явлення. Вони переконані, що, оскільки Бог зосереджений на Церкві зараз, у майбутньому Він знову зверне Свою увагу на Ізраїль (Римлянам 9-11).

Використовуючи цю систему за основу, диспенсаціоністи вважають, що Біблія організована у сім періодів: невинність (Буття 1:1 – 3:7), совість (Буття 3:8 – 8:22), людське управління (Буття 9:1 – 11:32), обітниця (Буття 12:1 – Вихід 19:25), закон (Вихід 20:1 – Дії 2:4), благодать (Дії 2:4 – Об’явлення 20:3) і тисячолітнє царство (Об’явлення 20:4 – 20:6). Ці періоди не є етапами спасіння – вони відображають Божественне ставлення до людини. Диспенсаціонізм як система приводить до висновку, що Другий прихід Христа відбудеться до Тисячолітнього царства, а святі будуть забрані із землі до періоду Лихоліття.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке диспенсаціонізм і чи відповідає він Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries